کلاس نقاشی مدادرنگی

یکی از خاطره انگیزترین کلاس های نقاشی، کلاس نقاشی مدادرنگی است. اولین خاطرات و ترسیم اشکال در کودکی هر کدام از ما، حاصل یک جعبه مداد رنگی و یک برگ کاغذ بوده است و ذهن بشر بخاطر خاصیت ثبت خاطرات، علاقه خاصی به مداد رنگی دارد.

نقاشي با مداد رنگي به دليل ماهيت و ويژه گي هاي خاص مداد رنگي يکي از پرکاربردترين  و مجبوب ترين تکنيکها نقاشي به شمار مي رود.

کلاس نقاشی مدادرنگی
کلاس نقاشی مدادرنگی

 نوع تقسیم بندی مداد رنگي ها برخلاف مداد هاي سياه می باشد. تقسيم بندي مداد رنگي ها با توجه به خشک و يا چرب بودن مغز آن ها است. یکی از نکات مثبت این تکنیک ويژه گي هاي خاصي مانند قابليت حمل آسان، استفاده آسان، پاک شدن آسان هستند که منجر به افزايش ميزان کاربرد آن است.

يکي ديگر از قابلیتهای تعریف شده برای مداد رنگي، استفاده بر روي انواع مختلف کاغذ با انواع مختلف بافت مي باشد ، البته به جز کاغذ هاي گلاسه. مناسب ترين انواع  کاغذ براي استفاده در کلاس نقاشی مدادرنگی عبارتند از کاغذ بوچر ، کاغذ اشتنباخ  فابريانو ، کانسون و بسياري ديگر که با توجه به طرح مورد نظر انتخاب می شود.

مدادرنگی یک رشته مستقل و دارای هویت است که خیلی از دیگر رشته های هنری را تحت لوای خود حفظ می کند. مانند طراحان دکوراسيون داخلي ، معماران ، گرافيست ها و کليه افرادي که با مبحث طرح و رنگ درگير هستند نيازمند آشنايي با اصول و تکنيک های نقاشي مداد رنگي هستند.

سبکهای آموزشی در کلاس نقاشی مدادرنگی :

سبک‌های مختلفی برای کار با مداد رنگی وجود دارد،  که دو سبک نخست در میان نقاشان رایج‌تر هستند:

   _شیوه خطی:
در این روش با استفاده از خط‌هایی در جهت‌های مختلف شکل می‌گیرد. این خط‌ها می‌توانند کنارهم، روی هم، متقاطع و … باشند. هنرمند با تنظیم این خط‌ها سایه روشن، درجات تیرگ و روشنایی و کنتراست‌ها را خلق می‌کند.

   _ شیوه سایه‌ پردازی:
 در این شیوه خط‌هایی که با مدادرنگی رسم می‌شوند کاملا برهم‌نهاده و محو می‌شوند تا رنگ آمیزی اثر پیوسته شود. به این ترتیب سایه-روشن، درجات تیرگی-روشنایی و حجم‌ها شکل می‌گیرند.
سه شیوه: شیوه خراش، شیوه شیاراندازی و  شیوه سفید کردن نیز از دیگر روش های این تکنیک به حساب می آید.

آشنايي با رنگ ها در کلاس نقاشی مدادرنگی :

 يکي از مباحث مهم درکلاس نقاشی مدادرنگی آشنايي با رنگ ها است که معرفي رنگهای گرم و سرد و زيرمجموعه هاي آن ها انجام خواهد شد.

ابزار مورد نیاز کلاس نقاشی مدادرنگی :

_مدادرنگی مخصوص

_کاغذ مخصوص

_کف دریا

_پاک کن

_کاتر و تراش

هنرجویان و علاقمندان به شرکت در کلاس نقاشی مدادرنگی می توانند در آموزشگاه ارژنگ دوره تخصصی این تکنیک را زیر نظر مربی با سابقه و مسئول طی کنند و در پایان در آزمون تئوری و عملی وابسته به سازمان فنی و حرفه ای شرکت کنند و مدرک رسمی و معتبر قابل ترجمه دریافت کنند.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی مدادرنگی فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های 02144447717 و 02144450178 راههای ارتباطی با ما هستند.

[formidable id=”1″]