آموزش تکنیک های رنگی از پایه

آموزش تکنیک های رنگی از پایه


در نقاشی و هر مهارت دیگری، روند و اصولی وجود دارد که اگر این روند درست طی شود می‌توانید با تسلط کامل تری به انجام‌ تکنیک ها بپردازید. یکی از‌ مهم ترین مراحلی که شما باید برای آموزش تکنیک های رنگی از پایه در آن به مهارت برسید، ترکیب رنگ است. این که شما بتوانید رنگی که در طرح شما وجود دارد را کاملا مشابه در بیاورید، نیاز به مهارت زیادی دارد که تنها با تمرین کردن بدست می آید.
یکی از موثر ترین تمرین ها در زمینه ترکیب رنگ در تکنیک های رنگی این است که یک جدول با ابعاد۱۰.۱۰ رسم کنید. برای شروع آموزش تکنیک های رنگی از پایه، از ترکیب رنگ های اصلی استفاده می کنیم. به طور مثال سمت راست ترین خانه رنگ زرد و سمت چپ ترین خانه رنگ قرمز را قرار می دهیم.و با اضافه کردن کم کم رنگ قرمز به زرد ترکیب رنگی خود را به قرمز کامل می رسانیم. با این روش شما طیف رنگ زرد تا قرمز که شامل انواع نارنجی میشود را دارید. این تمرین را برای تمام رنگ های اصلی انجام می دهیم. در مرحله بعد می توانید رنگ های گرم، سرد، ۳ رنگ مکمل را با هم ترکیب کنید.

آموزش تکنیک های رنگی از پایه
آموزش تکنیک های رنگی از پایه

در پایان شما طیف رنگ های وسیعی را خواهید داشت. این تمرین را می‌توان با متریال گواش، آبرنگ، رنگ روغن، اکرولیک، اکولین و …. انجام داد. این تمرین برای آموزش تکنیک های رنگی از پایه شاید حجم رنگ و زمان زیادی را از شما بگیرد اما در پایان متوجه تحول در کارتان خواهید شد. شما می‌توانید این تمرین را با متریال های قیمت مناسبی انجام دهید.

یک ضرب المثل فرانسوی میگوید: طراح را می توان پرورش داد، ولی رنگ شناس متولد می شود. رنگ به فرم کمال می بخشد و بدان جان می دهد. جوهر اصلی رنگ، انعکاسی از‌عالم خیال است و مانند نوری می باشد که مبدل به موسیقی شده است. هرگاه که به رنگ ها تعمق می کنیم و این پدیده را در نظر مجسم می کنیم، خواهیم دید که بدون رنگ جز موجودی بی رنگ و بدون روح چیزی در دست نداریم.

مصریان قدیم و یونانیان علاقه و‌میل فراوانی به طراحی های رنگارنگ داشتند، و‌نقاشان چینی نیز در این زمینه از زمان های گذشته، بسیار ورزیده بوده اند. وجود این‌ علاقه همگانی به رنگ، صرفا جنبه بصری ندارد و از نظر خصوصیت های مادی، معنوی و روحی آن است که مورد توجه قرار میگیرد. اگر بخواهیم به مطالعه رنگ و قدرت بیان رنگ ها بپردازیم، باید از اساتید بزرگی چون ال گرکو، گرانوالد نام ببریم. در عین حال که ولاسکز، زوربرن، وان آیک، برادران لولن، شاردن و… که در زمینه دانش هنر رنگ زحمات فراوان برای استفاده از عنصر رنگ به عنوان مهمترین عامل پدید آورنده آثار هنری استفاده نموده اند.رنگ ها ممکن است به وسیله هر فرد به کار گرفته شود اما باید دانست که ارزش های درونی آن تنها برای شیفتگانش نمودار می گردد.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام آموزش نقاشی مقدماتی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *