آموزش مجازی آبرنگ

آموزش مجازی آبرنگ

امروزه با گسترش فضاي مجازي، آموزش مجازی محبوبيت ويژه اي ميان مردم پيدا كرده است. در دنياي پر ازدحام و پر مشغله امروز، امكان استفاده و بهره وري از ذات هنر و تعلق به دلبستگيها به يُمن وجود دنياي پر طرفدار وب فراهم شده است.

بزرگترين مزيت آموزش آنلاين، حضور و استفاده به اختيار كاربر بر حسب زمان و شرایط مورد علاقه وي مي باشد. دوره آموزش آنلاين يك تجربه آموزشي شامل محتواي تئوري و عملي است كه ميانبري براي صرفه جويي در هزينه مالي و زمان كاربر محترم مي باشد.

برای توضیحات آموزش آبرنگ در آموزشگاه ارژنگ این لینک را ببینید.

آموزش مجازی آبرنگ
آموزش مجازی آبرنگ

تكنيك آبرنگ، تكنيكي رويايي و فريبنده كه در خود حال رهايي و نشاط نهفته دارد. آبرنگ از حل كردن رنگدانه هاي رنگ، داخل آب حاصل ميشود. آبرنگ یک رنگ ماده ونیز نقاشی یا طرحی که با این نوع رنگ ماده اجرا شده باشد است. در تولید آبرنگ از رنگ دانه و یک ماده چسبیده قابل حل در آب (معمولا صمغ عربی)استفاده می شود. تكنيك آبرنگ شامل متدهای متنوع و گوناگوني مي باشد:

_روش خيس در خيس

_روش خشك در خشك

_اجراي تكنيك با چسب ميسكيت

_اجرا با وايتكس

_اجرا با نمك و….

كه هر كدام از اين روشها با تكرار و تمرين سبب ايجاد مهارت و پيشرفت، همچنين بوجود آمدن خلاقيت و ايده هاي جديد براي هنرجو مي شود. لازم به ذكراست، براي خلق آثار رنگي بهترين شيوه يادگيري، شروع از پايه است. طراحي، الفباي اجراي تكنيكهاي رنگي است. البته طراحیبطور عام به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقعی گفته می شود.
در آموزش مجازی آبرنگ تمام نكات كليدي، از ابتدا تا انتها توسط مربي آگاه و مسئول آموزش داده ميشود. در جريان آموزش مجازی آبرنگ، كاربر با ابزار مورد نياز و نحوه استفاده از آن بطور كامل  آشنا ميگردد.

برای دیدن نمونه اثر آبرنگ در اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ کلیک کنید.


لوازم مورد نياز تكنيك آبرنگ

_كيفيت و گرم مناسب مقوای آبرنگ، كه در صورت انتخاب نادرست، هنرجو نتیجه دلخواهش را نمی گیرد.

_قلموي مصنوعي سرگرد در شماره هاي مختلف. قلموي مسطح با موي زبر و بلند هم كارآمد هستند. قلمو با موي طبيعي خوك مناسب اين تكنيك نيست. قلموي اسب، مقدار رنگ بيشتري به خود ميگيرد، كه سبب به جا گذاشتن خطوط غير معمول و سخت ميشود.

_داشتن دستمال  كاغذي حوله اي

_تهيه رنگ با كيفييت
رنگهاي اصلي و مهم در آموزش مجازی آبرنگ:

_آبي لاجوردي

_زرد هندي يا ائورلين

_صورتي پررنگ يا قرمز صورتي تيره يا زرشكي روناسي

_حنايي سوخته يا نارنجي سوخته.

نكته مهم براي كثيف نشدن كار در آموزش مجازی آبرنگ به هيچ وجه نبايد از رنگهاي قهوه اي تند و مات استفاده كرد.
در كار با آبرنگ، پالت را نبايد آغشته به رنگ زياد كرد و باید حجم محدودي رنگ فراهم كرد.
يك نكته حائز اهميت در كار با آبرنگ این است که سعي كنيد قلمو و رنگ خود را كنترل كنيد. در ابتداي كار براي درك و ارتباط بيشتر با اين ابزار به چگونگي تركيب آب و رنگ با هم و ايجاد افكت رنگي بر روي مقوا و لايه گذاري رنگها توجه عميقي داشت.
اين تكنيك رنگي آزاد و رها است و بايد بدون نگراني و كنترل بيش از حد، رنگ را بر سطح قرار داد و حتي از قلم موهاي پهن تر براي اتود زدن استفاده كرد.

شرایط آموزش مجازی نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ را اینجا بخوانید.

One thought on “آموزش مجازی آبرنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *