آموزش مجازی آبرنگ

آموزش مجازی آبرنگ

امروزه با گسترش فضای مجازی، آموزش مجازی محبوبیت ویژه ای میان مردم پیدا کرده است. در دنیای پر ازدحام و پر مشغله امروز، امکان استفاده و بهره وری از ذات هنر و تعلق به دلبستگیها به یُمن وجود دنیای پر طرفدار وب فراهم شده است.

بزرگترین مزیت آموزش آنلاین، حضور و استفاده به اختیار کاربر بر حسب زمان و شرایط مورد علاقه وی می باشد. دوره آموزش آنلاین یک تجربه آموزشی شامل محتوای تئوری و عملی است که میانبری برای صرفه جویی در هزینه مالی و زمان کاربر محترم می باشد.

برای توضیحات آموزش آبرنگ در آموزشگاه ارژنگ این لینک را ببینید.

آموزش مجازی آبرنگ
آموزش مجازی آبرنگ

تکنیک آبرنگ، تکنیکی رویایی و فریبنده که در خود حال رهایی و نشاط نهفته دارد. آبرنگ از حل کردن رنگدانه های رنگ، داخل آب حاصل میشود. آبرنگ یک رنگ ماده ونیز نقاشی یا طرحی که با این نوع رنگ ماده اجرا شده باشد است. در تولید آبرنگ از رنگ دانه و یک ماده چسبیده قابل حل در آب (معمولا صمغ عربی)استفاده می شود. تکنیک آبرنگ شامل متدهای متنوع و گوناگونی می باشد:

_روش خیس در خیس

_روش خشک در خشک

_اجرای تکنیک با چسب میسکیت

_اجرا با وایتکس

_اجرا با نمک و….

که هر کدام از این روشها با تکرار و تمرین سبب ایجاد مهارت و پیشرفت، همچنین بوجود آمدن خلاقیت و ایده های جدید برای هنرجو می شود. لازم به ذکراست، برای خلق آثار رنگی بهترین شیوه یادگیری، شروع از پایه است. طراحی، الفبای اجرای تکنیکهای رنگی است. البته طراحیبطور عام به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقعی گفته می شود.
در آموزش مجازی آبرنگ تمام نکات کلیدی، از ابتدا تا انتها توسط مربی آگاه و مسئول آموزش داده میشود. در جریان آموزش مجازی آبرنگ، کاربر با ابزار مورد نیاز و نحوه استفاده از آن بطور کامل  آشنا میگردد.

برای دیدن نمونه اثر آبرنگ در اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ کلیک کنید.


لوازم مورد نیاز تکنیک آبرنگ

_کیفیت و گرم مناسب مقوای آبرنگ، که در صورت انتخاب نادرست، هنرجو نتیجه دلخواهش را نمی گیرد.

_قلموی مصنوعی سرگرد در شماره های مختلف. قلموی مسطح با موی زبر و بلند هم کارآمد هستند. قلمو با موی طبیعی خوک مناسب این تکنیک نیست. قلموی اسب، مقدار رنگ بیشتری به خود میگیرد، که سبب به جا گذاشتن خطوط غیر معمول و سخت میشود.

_داشتن دستمال  کاغذی حوله ای

_تهیه رنگ با کیفییت
رنگهای اصلی و مهم در آموزش مجازی آبرنگ:

_آبی لاجوردی

_زرد هندی یا ائورلین

_صورتی پررنگ یا قرمز صورتی تیره یا زرشکی روناسی

_حنایی سوخته یا نارنجی سوخته.

نکته مهم برای کثیف نشدن کار در آموزش مجازی آبرنگ به هیچ وجه نباید از رنگهای قهوه ای تند و مات استفاده کرد.
در کار با آبرنگ، پالت را نباید آغشته به رنگ زیاد کرد و باید حجم محدودی رنگ فراهم کرد.
یک نکته حائز اهمیت در کار با آبرنگ این است که سعی کنید قلمو و رنگ خود را کنترل کنید. در ابتدای کار برای درک و ارتباط بیشتر با این ابزار به چگونگی ترکیب آب و رنگ با هم و ایجاد افکت رنگی بر روی مقوا و لایه گذاری رنگها توجه عمیقی داشت.
این تکنیک رنگی آزاد و رها است و باید بدون نگرانی و کنترل بیش از حد، رنگ را بر سطح قرار داد و حتی از قلم موهای پهن تر برای اتود زدن استفاده کرد.

شرایط آموزش مجازی نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ را اینجا بخوانید.

One thought on “آموزش مجازی آبرنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *