آموزش مجازی نقاشی با آبرنگ

آموزش مجازی نقاشی با آبرنگ

تکنیک آبرنگ، تکنیکی رویایی و رها است، سرشار از نشاط و طراوت. آبرنگ از حل کردن رنگدانه های رنگ، داخل آب حاصل میشود. در تولید آبرنگ از رنگ دانه و یک ماده چسبیده قابل حل در آب (معمولا صمغ عربی)استفاده می شود. آموزش مجازی نقاشی با آبرنگ شامل متدهای متنوع و گوناگونی می باشد:

_روش خیس در خیس

_روش خشک در خشک

_اجرای تکنیک با چسب میسکیت

_اجرا با وایتکس

_اجرا با نمک و….

که هر کدام از این روشها با تکرار و تمرین سبب ایجاد مهارت و پیشرفت، همچنین بوجود آمدن خلاقیت و ایده های جدید برای هنرجو می شود.

آموزش مجازی نقاشی با آبرنگ
آموزش مجازی نقاشی با آبرنگ


لازم به ذکراست، برای خلق آثار رنگی بهترین شیوه یادگیری، شروع از پایه است. طراحی، الفبای اجرای تکنیکهای رنگی است. البته طراحی بطور عام به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقعی گفته می شود.

این روزها استفاده از آموزشی مجازی بعد وسیعی پیدا کرده و به دلیل صرفه جویی در زمان و هزینه رفت و آمد طیف وسیعی از علاقمندان به هنر نقاشی ترجیج میدهند از آموزش مجازی بهره گیرند. در آموزشگاه ارژنگ آبرنگ بطور مجازی و زیر نظر استاد داوری آموزش داده میشود.
 
در آموزش مجازی آبرنگ تمام نکات کلیدی و تمام سرفصلهای آموزشی، از ابتدا تا انتها توسط مربی آگاه و دلسوز آموزش داده میشود. در جریان آموزش مجازی آبرنگ، کاربر با ابزار مورد نیاز و نحوه استفاده از آن بطور کامل  آشنا میگردد.

در آموزشگاه ارژنگ آموزش آبرنگ مجازی شامل ۴ سطح است که در سطح ۱ و ۲ از پایه و مقدمات شروع میشود و در سطح ۳ و ۴ به ترسیم تابلو ختم میشود.

لوازم مورد نیاز تکنیک آبرنگ

_کیفیت و گرم مناسب مقوای آبرنگ، که در صورت انتخاب نادرست، هنرجو نتیجه دلخواهش را نمی گیرد.

_قلموی مصنوعی سرگرد در شماره های مختلف. قلموی مسطح با موی زبر و بلند هم کارآمد هستند. قلمو با موی طبیعی خوک مناسب این تکنیک نیست. قلموی اسب، مقدار رنگ بیشتری به خود میگیرد، که سبب به جا گذاشتن خطوط غیر معمول و سخت میشود.

_داشتن دستمال  کاغذی حوله ای

_تهیه رنگ با کیفییت

رنگهای اصلی و مهم در آموزش مجازی آبرنگ:

_آبی لاجوردی

_زرد هندی یا ائورلین

_صورتی پررنگ یا قرمز صورتی تیره یا زرشکی روناسی

_حنایی سوخته یا نارنجی سوخته.

آموزش مجازی نقاشی با آبرنگ

نکته مهم برای کثیف نشدن کار در آموزش مجازی آبرنگ به هیچ وجه نباید از رنگهای قهوه ای تند و مات استفاده کرد.
در کار با آبرنگ، پالت را نباید آغشته به رنگ زیاد کرد و باید حجم محدودی رنگ فراهم کرد.

یک نکته حائز اهمیت در کار با آبرنگ این است که سعی کنید قلمو و رنگ خود را کنترل کنید. در ابتدای کار برای درک و ارتباط بیشتر با این ابزار به چگونگی ترکیب آب و رنگ با هم و ایجاد افکت رنگی بر روی مقوا و لایه گذاری رنگها توجه عمیقی داشت.
این تکنیک رنگی آزاد و رها است و باید بدون نگرانی و کنترل بیش از حد، رنگ را بر روی سطح قرار داد و حتی از قلم موهای پهن تر برای اتود زدن استفاده کرد.

در این تکنیک تمرکز و سرعت عمل مهمترین آیتم برای آموزش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *