آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی

آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی
هنگامی که شما تصمیم به نقاشی کردن می گیرید، این سوال همیشه پیش می اید که بهترین راه برای شروع درست و اصولی آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی چیست؟
آیا بهترین شروع صرفا از روی تکنیک نقاشی مورد علاقه نشات میگیرد یا روند اصولی خاصی دارد؟
همانند کودکی که اولین بار به مدرسه می رود الفبا را می آموزد؛ آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی همان حکم را داراست.
طراحی پایه و اساس نقاشی است و اگر کسی اصول طراحی را نداند یا در این مرحله به میزان کافی کسب مهارت نکرده باشد، بی شک در نقاشی موفق نخواهد شد یا به زمان خیلی بیشتری نیاز دارد. هیچ راه میانبری برای پیشرفت در طراحی به جز تمرین کردن وجود ندارد.
اگر تمرین وجود نداشته باشد، هیچ پیشرفتی در کار شما حاصل نمی شود.
سوال رایجی که بین هنرجویان مبتدی متداول است و بسیار عجله دارند تا وارد تکنیک های مختلف بشوند این است که:
<<چه میزان طراحی طول می کشد؟>>
آموزش نقاشی بزرگسالان - طراحی
آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی
پاسخ به این سوال و آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی کاملا با توجه به خود فرد متفاوت است.
طراحی یک مهارت است و نیاز به کسب این مهارت تمرین بسیار لازم دارد. بنابراین فردی که هر روز به میزان دو ساعت تمرین کرده، سریع تر به مهارت کافی میرسد نسبت به فردی که هر روز یک ساعت تمرین کرده است.
البته در این بین توانایی را هم در نظر میگیریم، اما تمرین کردن حتما به استعداد ارجعیت دارد و استعداد این روند را سریع تر می کند.
بهترین راهکار این است که بتوانید هر روز زمانی را به تمرین اختصاص دهید.
در اولین مرحله از شروع کار آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی، نیاز به تقویت دست و مچ احساس می شود؛ به این کار اصطلاحا دست گرمی می گوییم.
در یک کاغذ A3  خطوط صاف افقی، عمودی، مورب و منحنی را رسم می کنیم به طوری که تمام صفحه پر شود و درمرحله بعد شروع به کشیدن دایره و بیضی درجهت ها واندازه های متفاوت می کنیم.
این تمرین بهتراست قبل ازهربار طراحی انجام شود.
اصول صحیح طراحی:
۱)    خط جهت
۲)    شکل کلی
۳)    جزئیات
۱)    خط جهت:
در آموزش نقاشی بزرگسالان – طراحی، خط جهت، زاویه درست قرار گیری سوژه ای  که ما می خواهیم طراحی کنیم را به ما می دهد. این روش هم زمانی که ازمدل چاپی استفاده می کنیم و هم مدل زنده به ما کمک می کند.در مدل چاپی مداد را روی طرح قرار می دهیم و زاویه درست را پیدا کرده و روی صفحه کاغذ منتقل می کنیم و در مدل زنده یک چشممان را می بندیم و با مداد جهت درست را انتخاب می کنیم.
۲)    شکل کلی:
برای سهولت در طراحی و پیدا کردن اندازه درست سوژه ها در ابتدا از اشکال هندسی مثل دایره، مربع و …کمک می گیریم و شکل کلی را رسم می کنیم. به طور مثال برای کشیدن یک تخم مرغ ابتدا دو دایره کوچیک و بزرگ را رسم می کنیم و بعد با استفاده از خطوط آنها را به هم وصل می کنیم و شکل حدودی آن را به دست میاوریم.
۳)    جزئیات:
هر سوژه ویژگی ها مختص به خود دارد که پرداختن به آنها باعث شباهت سازی بیشتر درکار می شود.بنابراین بعد از رسم خط جهت و شکل کلی می توانیم به جزیئات هر طرح بپردازیم.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام آموزش نقاشی مقدماتی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *