آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته

آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته

به دلیل سوالاتی که برای شما عزیزان درباره اینکه چه تفاوتی بین رشته های مقدماتی، پیشرفته و تک رشته های تخصصی وجود دارد و آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته با ارائه مدرک چطور انجام می شود، صلاح دیدیم در این بازه توضیحات تکمیلی خدمت شما ارائه دهیم.

شروع آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته، از مرحله طراحی است. در سازمان فنی حرفه ای دوره ای که‌ به صورت جامع، مراحل طراحی را در آن آموزش میبینید، دوره نقاش مقدماتی نام دارد. طی این دوره ‌علاوه بر آموزش کامل طراحی، کار با متریال گواش و ترکیب رنگ و آنالیز را آموزش میبینید. در‌ پایان کار شما با‌ مجموع این تکنیک ها می‌توانید کاری نسبتا حرفه ای انجام‌دهید. برای آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته، دوره مقدماتی پیش نیاز دوره پیشرفته می باشد.
بعد از گذراندن دوره نقاش مقدماتی وارد دوره نقاش پیشرفته می شوید. در‌این دوره کار با ۳ متریال آبرنگ، پاستل گچی، رنگ روغن‌ را آموزش میبینید. دوره پیشرفته دوره ای است که تکنیک های اولیه‌را آموزش میبینید. منظور از‌ تکنیک های اولیه، تکنیک‌هایی است که برای اجرا در کار به آن نیازمند هستیم.

آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته
آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته

به طور مثال در‌آبرنگ ما تکنیک های خیس در‌خیس، خیس در خشک و … را آموزش میبینیم. هنگامی‌ که می خواهیم طرحی را به صورت تابلویی کار‌کنیم بسته به مدل ممکن است چندین تکنیک در یک طرح کار‌ شود. در دوره رنگ روغن نیز آموزش ها و‌تکنیک هایی که مربوط به ترکیب بندی، منظره و ….را آموزش میبینید که همزمان می توانید برای اینکه تبحر بیشتری در پیاده سازی تکنیک ها داشته باشید، از طرح های مشابه کمک گرفته و تمرین بیشتری انجام دهید.

اما‌ این تکنیک ها و گذراندن دوره مقدماتی و پیشرفته پایان کار نیست. نقاشی دریایی بی انتهاست که هر لحظه به آن سبک ها و تکنیک های جدیدی اضافه می شود.هیچ گاه انتهایی برای آن وجود ندارد. یکی از مزیت های آموزش نقاشی بزرگسال از پایه تا پیشرفته این است شما طی ۲ دوره، روش کار با ۵ متریال را آموزش میبینید و علاقه واقعی خود را متوجه می شوید. وقتی رشته مورد علاقه خود را پیدا کردید می‌توانید آن را به صورت تک رشته تخصصی دنبال کنید. وقتی با یک پیش زمینه خوب و‌مهارت کافی وارد دوره تخصصی شوید می توانید از دوره خودتان بیشترین بهره را ببرید تا به تکنیک های تخصصی تر بپردازید. اما اگر پیش زمینه خود را به قدر کافی تقویت نکرده باشید به طور مثال در‌طراحی هنوز ضعف‌هایی‌ باقی مانده باشد مجبور خواهید شد که زمان دوره تخصییتان را به مهارت های اولیه بگذرانید.

اگر دوست دارید در‌یک زمینه حرفه ای شوید باید برای آن در‌ آموزش و تمرین ممارست داشته باشید. صرف گذراندن یک دوره تسلط کافی را کسب نمی کنید. طی این مراحل هر روز نسبت به قبل در این زمینه پیشرفت های لازم و‌ کافی را دارید. در دنیای امروز هر لحظه توقف شما را در جایی ثابت نگه نمی دارد، به عقب پرتاب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *