آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ

آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ

با ایجاد فضائی آرام و صمیمی برای نونهالان و کودکان، امر آموزش نقاشی به همراه تقویت قوۀ خلاقیت کودکان انجام می شود. مربی های کودکان ارژنگ، ضمن آشنائی با روانشناسی کودک، با راههای برقراری ارتباط با کودک، جلب اعتماد او در بروز علایقش، تعامل شفاف با کودک و بروز واکنش های متناسب با شرایط کودک آشنا هستند و متناسب با این اصول نقاشی را به کودکان آموزش می دهند.
آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ
آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ
از جمله موارد بسیار ضروری و مؤثردر امر آموزش کودک، مطالعات روانشناسی کودک می باشد و اینکه باعث می شود کودک را به طور فردی (و نه درمقایسه با کودکان دیگر) مورد بررسی قرار داده و او را با خودش مقایسه کنیم. تفاوتهای فردی (شخصیتی-ذاتی-تربیتی ) هر کودک را در نظربگیریم. آشنایی با احساسات کودک  مهمترین و کلیدی ترین بخش آموزش می باشد. میل فراوان کودکان به استفاده از هرمادۀ اثر گذار مانند اثر انگشتان غذائی یا ماستی روی میز، قاشق آغشته به مادۀ رنگین غذائی و مالیدن آن روی سفره و یااستفاده از گچ، مداد، خودکار، ماژیک و… بر روی یک سطح مثل دیوار، زمین ،میز،کاغذ و.. همه بیانگر این نکته است که نقاشی یک امر غریزی می باشد و کودک به عنوان یک روش کاملآ شخصی جهت بیان علایق، تخیلات و احساسات خود، بدون محدودیتی از آن استفاده می کند.

نکات مورد توجه در آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ

مهمترین هدف از آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ، ارائه آموزش اصولی و کشف کودک از خود و محیط پیرامون خود می باشد. علاوه بر آن او مجالی پیدا می کند در نقاشی اش با کشفیات خود و محیط پیرامون، به بیان اندیشه، تفکر و احساس خود بپرازد. وقتی به کودک اجازه داده می شود آزادانه بیاندیشد و نقاشی کند او مجال پیدا می کند تا خود را بهتر بشناسد. نقاشی کردن یکی از راههای خود شناسی و رشد کودک است. کودکان با روحیات بسیار لطیف وحساسیتهای بالا٬ به مسائلی دقت می کنند ونکاتی را متوجه می شوند که شاید افراد بزرگسال آن حساسیتها را به مرور از دست داده باشند و اصلآ آن مسائل را نبینند و یا واکنشی در برابر آنها نداشته باشند. از جمله مواردی که باعث ایجاد حس اعتماد کودک به خود و به مربی خود می شود ارزش و احترام  قائل شدن برای آثار کودک می باشد. کودک باید مطمئن باشد که نقاشی هایش با هر موضوع و هر نوع اجرائی از دید مربی ارزشمند است. به توضیحات او در مورد نقاشی اش با دقت گوش دهیم. ما در آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ از او سوألاتی پیرامون سوژه داریم تا دقت مربی و اهمیت قائل شدنش برای اثر کودک، برای او ثابت شود. در آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه ارژنگ علاوه بر ارتباطی که بین مربی و کودک وابزار کار وجود دارد، رابطه مهمی میان کودک و محیطی که در آن قرار گرفته و آموزش می بیند نیز وجود دارد. محیط آموزشی باید شرایط ویژه ای داشته باشد. برای اطلاع از آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید. پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *