آموزش هنر کودکان

آموزش هنر کودکان

کودکان نیاز به آموزش مهارت های مختلف دارند تا علاوه بر اینکه تجربه کسب می کنند، بتوانند علاقه واقعی خود را پیدا کنند. به همین منظور برای ما حائز اهمیت است که بتوانیم آموزش هنر کودکان را به طریقی انجام دهیم که با توجه به سن و شرایط کودک تعریف شده باشد.

برای اطلاع از آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

آموزش هنر کودکان ۴ تا ۶ سال

در سنین پایین کودکان تمایل به انجام کار های هیجان انگیزی دارند. به همین علت تکنیک های خلاقیت می تواند بهترین گزینه برای آموزش هنر کودکان رده سنی ۴ الی ۶ سال باشد. این تکنیک ها باید به گونه ای انتخاب و کار شوند که در خلال آنها کودکان مهارت های لازم را ببینند. همچنین برای آنها هیجان و‌نشاط کافی را داشته باشد.

آموزش هنر کودکان
آموزش هنر کودکان

آموزش هنر کودکان ۶تا ۱۲ سال

در‌ رده سنی بالاتر برای کودکان ۶ الی ۱۲ سال بهترین متریال برای روند آموزش هنر کودکان، کار با مداد رنگی است. علاوه بر‌اینکه مداد رنگی به خاطر طیف رنگ ها مورد علاقه هستند، کنترل مداد و کار با آن‌ برای کودکان راحت است.

برای خرید مداد رنگی ها با توجه به بودجه ای که دارید، رنج قیمتی متفاوتی وجود دارد و برای خرید محدودیتی ایجاد نمی کند. به دلیل اینکه کودکان دوست دارند تمام صفحه را نقاشی کنند و این کار با مداد رنگی زمان بر‌ بوده و از حوصله کودکان خارج است می توانند سطح های وسیع را با استفاده از پاستل روغنی رنگ آمیزی کنند. زیرا پاستل روغنی می تواند در زمانی کوتاهی سطح وسیعی را پوشش دهد .
سن۱۲ سال به بالاسن ۱۲ سال به بالا بهترین زمان برای شروع نقاشی‌ حرفه ای نوجوانان می‌باشد. این رده سنی کاملا جدیت این کار را درک‌کرده و علایق ‌خود را بیشتر میشناسند. در این رده سنی برای شروع می توانیم از طرح های سبک برای نوجوانان استفاده کنیم. زیرا طراحی نقش ‌بسیار ‌مهمی در روند نقاشی هر فرد دارد و تبحر در این زمینه برای کار های حرفه ای ‌بسیار مورد نیاز است.

بعد از اتمام طراحی دیگر محدودیتی برای کار های تکنیکی نداشته و می توان با خیال راحت دوره تخصصی دیگری را شروع کنند.
این روند برای‌رده سنی کودکان و نوجوانان، روندی استاندارد بوده و طی کردن درست و اصولی آن باعث پایه گذاری درست و قوی برای ادامه این دوره میشود.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *