استخدام مربی نقاشی کودک

استخدام مربی نقاشی کودک

دوره کودکی میتواند سرشار از رنگ و خیال و شادی و نشاط باشد. زبان کودک نرم و لطیف و خیال انگیز است، اگر زبان شناس خوبی در کنارش باشد. پس استخدام مربی نقاشی کودک خیلی دشوار و پر از مسئولیت است. سهیم شدن در دنیای کودکان نیاز به دانش و آگاهی خودش را دارد.

استخدام مربی نقاشی کودک
استخدام مربی نقاشی کودک


کودک حریم دارد و سرشار از احساسات پاک و زلال است. نیاز است اگر به حریمش وارد میشوید به دنیایش، احساسش و افکارش احترام بگذارید. مرزهای ظریفش را بشناسید و صبورانه حرفهایش را بشنوید.
کودک برای رشدش نیاز به آزادی و تجربه دارد. طی این مسیر و هدایت قدم نوپای کودک احتیاج به همراهی مربی آگاه و مسئول دارد. مربی که توان برقراری با روح و ارتباط با زوایای نه چندان پنهان کودک را داشته باشد. خلاقیت و اکتشافاتش را ارج نهد و آن را از حالت بالقوه به فعل تبدیل کند.
استخدام مربی نقاشی کودک مهم و خطیر است چون مربی باید شادی و هیجان را بشناسد و با حرف و عملی نکوهیده آن را سرکوب نکند. قدمهایش با جست و خیز افکار کنجکاوانه کودک همراه باشد. کودک با نقاشی دنیای درونش را آشکار میکند و نقاشی زبان ناگفته هایش است. مربی که به خطوط و رنگها مسلط باشد میتواند حجم حال کودک را بفهمد و نقاط خطر و آسیب زننده را به خانواده اش اطلاع دهد و از بروز و ظهور تلخی ها بکاهد.
مربی نقاشی کودک باید به تمام تکنیکهای آموزشی مناسب سن کودک وارد باشد و در جهت شکوفایی خلاقیت او گام برادرد و از ایده های جدید کودک استقبال کند و بستر سازی برای بروز آن انجام دهد.
او حال خوش و ناخوش کودک را هنگام کار درک کند و چاشنی بر سر ذوق آوردن او را بشناسد. چالشهای رفتاری او را بداند و کمکش کند برای عبور از این مراحل.
مربی کودک برای این کار، نه فقط به واژه بلکه ملبس به صبر و آرامش باشد. خوش رفتاری و کردار زیبا قرین روح و ذاتش باشد، که نزدیکترین فرد به کودک بعد از خانواده اوست. نگاه کنجکاو کودک هوشمندانه بر رفتار مربی تمرکز میکند و الگو میگیرد.
گذراندن دوره مربیگری نقاشی کودک در آموزشگاه ارژنگ تضمینی برای راهگشایی و یادگیری مباحث علمی و عملی مربوط به نقاشی است. کسانیکه این دوره را زیر نظر استاد داوری در آموزشگاه ارژنگ گذرانده اند، میتوانند رزومه خود را برای استخدام مربی نقاشی کودک به آموزشگاه ایمیل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *