انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران

انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران

بسیاری از ما برای پر کردن اوقات فراغت یا رسیدن به اهدافی که در زندگی داریم و علایق هنری خود، نیاز به کسب مهارت بیشتری را احساس می کنیم. به همین منظور در پی یافتن آموزشگاه ها و مراکز معتبری می رویم تا بتوانیم به اهداف خود قدمی نزدیک تر شویم. کلاس های آموزشی نه تنها ما را با سرگرمی های خوبی مشغول می کنند بلکه این آموزش ها باعث تقویت روحیه، انگیزه بیشتری می شوند.
اما واقعا معیارهای ما برای انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران در چه چیزهایی خلاصه میشود؟

انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران

از این رو ما تصمیم داریم شاخصه های اصلی انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران را بررسی کنیم.
انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران
انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران

۱)    صدور مدرک معتبر و مرتبط

امروزه از سازمان های مختلفی مجوز تاسیس آموزشگاه و صدور مدرک داده می شود. اما همه این مدارک ارزش و اعتبار لازم را دارند؟
ما با بررسی چند ساله به این نتیجه رسیده ایم که بسیاری از این مدارک کاملا جنبه تبلیغاتی داشته و از اعتباری برخوردار نیستند. این دوره ها طی قراردادهای پیمانکاری برگزار می شود و نظارتی بر کیفیت کار و آموزشها وجود ندارد و در انتها مدرکی که صادر می شود در هیچ مرکزی پذیرفته نمی شود.
طی بررسی های به عمل آمده در بین این مرکزها، مراکز فنی حرفه ای به دلیل نظارت های سازمانی واحد های قابل اعتمادتری هستند.
البته لازم به ذکر است که حتما باید قبل از ثبت نام کیفیت مرکز آموزشی را بررسی کرد.
آموزشگاه نقاشی ارژنگ با نزدیک به ربع قرن تجربه و فعالیت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور، آماده ارائه مدر بین المللی و قابل ترجمه به هنرجویان خود می باشد.

۲)  رتبه بندی کیفیت آموزشگاه توسط سازمان

بنا بر همین نظارت همیشگی سازمان فنی و حرفه ای کشور بر عملکرد آموزشگاه ها، دفتر کار آموزی واحد های آزاد فنی حرفه ای با هدف ایجاد انگیزه و رقابت بین آموزشگاه ها اقدام به رتبه بندی آموزشگاه ها کرده است. با توجه به این رتبه بندی شما با جستوجوی اسم آموزشگاه می توانید میزان رضایت و عملکرد آنهارا متوجه شوید.
در این بین آموزشگاه نقاشی ارژنگ موفق به کسب رتبه ۱ ، در بین کل آموزشگاه های سظح شهر تهران شده است.

۳)    زمان بندی و طرح درس

زمان بندی کلاس ها به صورت گروهی بهتر است حدودا ۳ ساعت باشد که طی این زمان هنرجو بتواند آموزشهای جلسه آموزشی تعریف شده را دریافت و پیاده سازی کنند و در صورت لزوم رفع اشکال انجام شود.
یک کارگاه آموزشی موفق، یک مسیر مشخص را طی برنامه ریزی پایه گذاری می کند تا پیشرفتی گام به گام حاصل شود.

۴)    سابقه کار اساتید آموزشگاه

این نظارت ها و رقابت ها، آموزشگاه های خصوصی را بر آن می دارد که همواره کادر خود را به روز نگه دارند و بهترین مربیان را برای آموزش هنرجویان خود برگزینند. استاد یک کارگاه نقاشی باید توانایی انتقال مطلب، تفهیم و اجرای تکنیک را داشته باشد. انرژی مثبت و مسئولیت پذیری از فاکتورهای مهم انتخاب استاد است. زیرا در هنگام کار، شما علاوه بر نقاشی مهارت ها دیگری را نیز کسب می کنید .
در نهایت رزومه هنری و سابقه تدریس نیز می تواند به عنوان یک فاکتور انتخاب مورد توجه قرار بگیرد.
در این بین مربیان آموزشگاه نقاشی ارژنگ با تجارب بالا و دارا بودن مدارک تخصصی حوزه های آموزشی خود، همواره از بین مجرب ترین ها انتخاب می شوند.

۵)    آثار هنرجویان

آثاری که  هنرجویان در یک مرکز آموزشی انجام می دهد تا حدی عمکرد آنها و روند آموزشی آن مرکز را مشخص می کند اما نباید تنها به آن بسنده کرد. امروزه می توان از قبل از طریق پیج های شبکه مجازی یا سایت، آثار اساتید و هنرجویان را مشاهده کرد.
جهت مشاهده آثار هنرجویان و مربیا آموزشگاه نقاشی ارژنگ می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید.

۶)    هزینه کلاس نقاشی

هزینه کلاس های نقاشی بسته به تکنیک و زمان و اساتید کاملا متفاوت اند. اما نکته قابل تامل این است که نه گرانی نشانه کلاس خوب است و نه ارزانی. گاهی ممکن است با هزینه ای کمتر مدت زمان بیشتری صرف کنید تا به آموزش های لازم دست پیدا کنید. در این صورت شاید هزینه ای کمتر پرداخت کرده باشید، اما در دراز مدت ضرر مالی و زمانی زیادی را متقبل شوید.

۷)    دسترسی آسان

اگر در شهر بزرگی زندگی می کنید، حتما با معضل ترافیک آشنا هستید.بنابراین بهتر است آموزشگاهی را انتخاب کنید که موقعیت مناسبی از لحاظ دسترسی و حمل نقل شهری داشته باشد.اما این نکته را فراموش نکنید که کیفیت آموزش را نباید به خاطر دوری راه نادیده گرفت.
انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی غرب تهران کمی سخت تر شده است. به دلیل تعدد این آموزشگاه ها و شرایط متفاوتی که ارائه می دهند انسان را گمراه می کند.
در این بین آموزشگاه نقاشی ارژنگ در غرب تهران با دسترسی بسیار آسان به اتوبان همت، اتوبان نیایش و بلوار اشرفی اصفهانی، فلکه صادقیه و سردارجنگل مخاظبان زیادی را جذب کرده است.
انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران
انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران

نتیجه گیری انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران

راز موفقیت و آموزش صحیح و اصولی، انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران است. مسلما یک آموزشگاه با یک محیط نامناسب و بی نظم هیچ وقت نمی تواند نتیجه مساعدی را در برداشته باشد. مواردی نظیر کارنامه کاری که هر آموزشگاه طی سال های فعالیتش داشته را باید حتما در نظر داشت. با رعایت این موضوع می توان با اطمینان گفت از آموزشگاه خود می توانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.
شما هم اگر تجربه ای در خصوص انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی تهران داشته اید با ما در میان بگذارید.برای مطالعه کامل مزایای آموزشگاه ارژنگ کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *