بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان

بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان

آموزشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان

همیشه انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان استرس و دغدغه های زیادی را به دنبال دارد. زیرا امری بسیار مهم و خطیر است. این امر در سرنوشت فرزندان ما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. خیلی اوقات به خاطر برخورد مربی یا فضای آموزشی رشته مورد علاقه مان از دست رفته و مدت ها با آن درگیر بوده ایم.

پس انتخاب یک مرکز آموزشی برای فرزندان ما بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب در نظر داریم به نکاتی از بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان اشاره کنیم. مد نظر قرار دادن آنها بسیار به ما کمک می کند.

بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان
بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان


۱.انتخاب فضای آموزشی

یک فضای سالم آموزشی حس امنیت و آرامش را برای فرزندان ما به همراه دارد. کودکان نیاز دارند در فضایی آرام، بدون هر شلوغی و همهمه به آموزش خود بپردازند. یک فضای آموزشی آرام، تمیز، بدون هرگونه حواشی بهترین فضا برای آموزش‌کودکان است.


۲٫ رده بندی هنرجویان

یکی از نکات اساسی برای انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان این است که به رده بندی سنی هنرجویان توجه بسیار داشته باشند. این مورد از لحاظ تفکیک بر اساس سن، توانایی یادگیری، تفاوت های فردی و …. است.         بهترین حالت تفکیک از لحاظ سنی تقسیم بندی به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است. توصیه ما برای هنرجویان، شرکت در کلاس های گروهی است. به دلیل اینکه علاوه بر یک مهارت، نحوه تعامل با یک دیگر را نیز می اموزند.

کلاس های گروهی که رده بندی سنی دارند باعث ایجاد هیجان و رقابت سازنده بین افراد میشود. اما به دلیل وجود تفاوت های فردی، در آموزشگاه ارژنگ مربیان به همه هنرجویان به صورت انفرادی آموزش می دهند. پیشرفت هر فرد نسبت به خودش بررسی میشود.

۳٫ روند رشد نقاشی

به علت اینکه یک مربی بهتر از هر کس دیگری روند آموزشی هر هنرجویان را می داند یکی از عواملی که باید در انتخاب آموزشگاه به آن‌ توجه کرد این است که محدودیتی برای آموزش نداشته باشند. اینکه یک کودک بتواند از مقدماتی ترین زمینه ها شروع کرده و تا مراحل حرفه ای بتواند ادامه دهد.

۴٫ مربی حرفه ای و‌دلسوز

شکل گیری علاقه کودک، کاملا تحت تاثیر علاقه یک مربی به کار و آموزش حرفه ای بستگی دارد. مربی دلسوز کسی است که همواره علایق کودک را درک می کند، سعی می کند بهترین شرایط آموزش و انتقال مفاهیم را به کودک فراهم سازد. علاوه بر این سعی می کند آموزش های خود را به روز نگه دارد و مهارت های قبلی خود را ارتقا ببخشد.

۵.ارائه مطالب با توجه به استانداردها

خیلی اوقات والدین به علت عدم آگاهی کافی در زمینه آموزشی از مربی انتظار دارند تکنیک های حرفه ای را به کودک آموزش بدهد. این امر کاملا در طرح درس مربی اختلال ایجاد کرده و از روند استاندارد خارج میشود. به طور مثال برای کودکان در زمینه نقاشی بهترین گزینه مداد رنگی است و جهت کمک به تسریع فضا سازی استفاده از پاستل روغنی مناسب این رده سنی میباشد.

بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان
بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان


بهتر است پس ازانتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان ، به تدریس مربی اعتماد کنیم. زیرا روند رشد و بازخورد آموزش را مربی از هنرجویان دریافت می‌کند و برای مراحل بعد برنامه ریزی می نماید.

۶٫ زمان بندی کلاس ها

به دلیل اینکه امروزه والدین شاغل محدودیت زمانی زیادی دارند و هم کودکان کلاس های متفاوتی می روند، انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی کودکان که کلاس ها کودکان را در چند بازه زمانی و روزی ارائه دهند بهترین گزینه است. زیرا جهت برنامه ریزی و رفت آمد بسیار به والدین کمک می کند.


۷.   هزینه کلاس نقاشی

هزینه کلاس های نقاشی بسته به تکنیک و زمان و تعداد جلسات کاملا متفاوت اند. اما نکته قابل تامل این است که نه گرانی نشانه کلاس خوب است و نه ارزانی. گاهی ممکن است با هزینه ای کمتر مدت زمان بیشتری صرف کنید تا به آموزش های لازم دست پیدا کنید. در این صورت شاید هزینه ای کمتر پرداخت کرده باشید، اما در دراز مدت ضرر مالی و زمانی زیادی را متقبل شوید.


۸٫ دسترسی آسان

اگر در شهر بزرگی زندگی می کنید، حتما با معضل ترافیک آشنا هستید. بنابراین بهتر است آموزشگاهی را انتخاب کنید که موقعیت مناسبی از لحاظ دسترسی و حمل نقل شهری داشته باشد. اما این نکته را فراموش نکنید که کیفیت آموزش را نباید به خاطر دوری راه نادیده گرفت. انتخاب بهترین آموزشگاه نقاشی غرب تهران کمی سخت تر شده است.

به دلیل تعدد این آموزشگاه ها و شرایط متفاوتی که ارائه می دهند انسان را گمراه می کند. در این بین آموزشگاه نقاشی ارژنگ در غرب تهران با دسترسی بسیار آسان به اتوبان همت، اتوبان نیایش و بلوار اشرفی اصفهانی، فلکه صادقیه و سردارجنگل و ارائه آموزشهای استاندارد، مخاظبان زیادی را جذب کرده است.

برای اطلاع از آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *