تاثیر رنگ ها بر زندگی انسان

تاثیر رنگ ها بر زندگی انسان
رنگ، یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر زندگی انسان ها است و نقشی اساسی در ایجاد ارتباط بین انسان و محیط اطراف اش ایجاد می کند. می توان گفت انسان ها و رنگ ها زیرمجموعه ای هستند  که دائماً در حال تعامل و تعادل با یکدیگر اند. جالب است بدانید که رنگ ها تاثیر بارزی در روحیات و به طور کلی زندگی انسان ایفا می کنند؛ به همین دلیل از روانشناسی رنگ ها در حوزه درمانی و شناختی نیز استفاده می شود.
از دیرزمان تا کنون اثرات روحی و روانی رنگ ها را در افراد مختلف مورد بررسی متخصصین رنگ درمانی قرار گرفته است؛ به طوری که هم اکنون مشخص شده است جایگزینی نامناسب رنگ ها در مکان های خاص و به کارگیری نادرست آن در محیط اطراف انسان ها، صدمات روحی شدیدی به افراد وارد میکند.
روان شناسی رنگ ،به معنی تاثیر رنگ ها بر زندگی انسان  است. میتوان از رنگ ها به عنوان : شفادهنده بیماری ها، ایجاد کننده تغییرات مثبت در فکر و ذهن و جسم، به نمایش درآوردن شخصیت انسان ها جهت تنظیم اهداف شغلی و ارتقاء مهارت های ارتباطی استفاده میشود. استفاده درست و اصولی از رنگ ها میتواند فقدان انگیزه ای که در اثر یک میحط بی روح و یکنواخت به وجود آمده است را از بین ببرد.
تاثیر رنگ ها بر زندگی انسان
تاثیر رنگ ها بر زندگی انسان
تا به حال شده است که احساس آرامش بیشتری کنید وقتی وارد اتاقی سبز رنگ می شوید؟
آیا برایتان پیش آمده هنگامی که بسیار گرسنه هستید با ورود به رستوران اشتهای خود را از دست بدهید ؟
تاثیر رنگ ها بر زندگی انسان فروان است و حالات روانی وعاطفی آنان را شدیداً تحت تاثیر قرار می دهند. رنگها هر یک حاوی پیامی خاص به بینندگان می باشند که این موضوع از قدیم مورد برسی و تحقیق دانشمندان و روانشناسان بوده و در دهه های اخیر در مباحث روانشناسی رنگها تحقیقات و کندوکاوهای فراوان و مفصل صورت پذیرفته است.
رنگ های سرد
رنگ ها سرد، رنگ ها سبز ، بنفش و آبی هستند. این رنگ ها به طور کلی باعث ایجاد احساس آرامش و در طرف مقابل به همان میزان نیز میتوانند باعث ایجاد احساس غم و ناراحتی شوند.
رنگ های گرم
رنگ های گرم شامل رنگ قرمز، زرد و نارنجی هستند. این طیف رنگی موجب آسایش، عصبانیت و خصومت میشود.این رنگها اشتها آور هستند و به همین دلیل اکثر رستوران ها از این رنگ ها استفاده میکنند.
‏v رنگ قرمز: انرژی می دهد، نیرو را بالا می برد، گردش خون را تحریک می کند.
‏v رنگ آبی: تسکین می بخشد، باعث آرامش و آسودگی می شود، تفکر منطقی را برمی انگیزد.
‏v رنگ زرد: انگیزه ایجاد می کند، وضوح ذهنی و توانایی ارتباط گرفتن را ارتقا می دهد.
‏v رنگ سبز: سرزندگی و هماهنگی را تشدید می کنند و اثری پایدارکننده دارد.
‏v رنگ نارنجی: بی باکی، شورونشاط و هوش را تقویت می کند.
‏v رنگ بنفش/ارغوانی: به تقویت اعتمادبه نفس و الهام بخشی یا درون انگیزی کمک کرده و دستگاه عصبی را متعادل می کند.
‏v رنگ سفید: همه رنگ ها را در خود دارد؛ برای شفابخشی و هشیاری معنوی خوب است.
برای اطلاع از تمامی رشته های آموزش نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.
پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *