نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه در بین هنرها، با وجود اینکه از کاربردهای بسیار زیادی در زندگی روزمره برخوردار است اما تا حدود زیادی نیز ناشناخته مانده است. کم لطفی است اگر از هنرهایی همچون نقاشی روی بوم سخن بگوییم و نقاشی روی پارچه را نادیده بگیریم. تا چندی پیش محدودیت های این رشته به جهت نبودن آموزش های صحیح و آکادمیک باعث دور ماندن این رشته از نظرها شده بود.

در حال حاضر استادان این فن با صرف وقت زیاد و کسب تجربه فراوان در این زمینه با در اختیار گذاشتن دانش خود برای ما زمان را کوتاه کرده تا زود به مهارت های لازم در این رشته برسیم تا بتوانیم زندگیمان را از حاصل هنر دست خود بسازیم. از ست های آشپزخانه گرفته تا روی تختی، انواع شال، لباس ها و… .

نقاشی روی پارچه
نقاشی روی پارچه
نقاشی روی روتختی
نقاشی روی روتختی
نقاشی روی روتختی
نقاشی روی روتختی

جالب است که این هنر با وجود کاربرد بسیاری که دارد، امکانات و تجهیزات فراوانی نیاز ندارد. نهایتا به پارچه، رنگ و قلم مو نیاز است که ابتدا طرح مورد نظر خود را روی پارچه به صورت کم رنگ می کشیم و سپس رنگ آمیزی را آغاز می کنیم. نکته ی جالب تر اینکه اگر طراحی نیز ندانیم، می توانیم این کار را انجام بدهیم. ممکن است این پرسش برای شما پیش آید که چگونه؟

آیا اگر طراحی بلد نباشیم ابتدا باید کلاس های طراحی را بگذرانیم؟ خیر، اینگونه نیست. راز بزرگ این کار استفاده از شابلن است. شابلون ها کار نقاشی روی پارچه را سرعت می بخشند و نیز باعث می شوند که کار تمیزتر و دقیق تر انجام شود. از این جنبه استفاده از شابلون کار را بسیار آسان کرده است. اما… از طرف دیگر با موضوعی مواجه می شویم که مطلوب ما نیست. آن هم اینکه ممکن است طرحی که انتخاب کرده ایم و دوست داریم آن را روی پارچه نقاشی کنیم شابلون آماده نداشته باشد. آیا باید این زحمت را برای طرح هایی که حتما شابلون آن ها آماده است بکشیم؟

کلاس های آموزشی نقاشی روی پارچه

در کلاس های آموزش نقاشی روی پارچه آموزشگاه ارژنگ تمام تکنیک ها و نیز نحوه ی شابلون سازی به نحو و با ابزارهایی که حتی فکرش را هم نمی کنید به طور کامل آموزش داده می شود. طرح های بسیار زیبا و جدید نیز به راحتی در اختیارتان قرار می گیرد و عزیزان علاقمند می توانند در هرکجا که بخواهند این هنر خود را به رخ بکشند.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام آموزش نقاشی روی پارچه در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *