نقاشی با موسیقی کودکان

نقاشی با موسیقی کودکان

در زیر نمونه های نقاشی با موسیقی کودکان آموزشگاه ارژنگ را ملاحظه می کنید.

تکنیک نقاشی با موسیقی کودکان یکی از پرطرفدارترین تکنیکهای نقاشی در بین کودکان می باشد. تحرک و هیجان سالم، خنده، شادی حین انجام نقاشی باعث به وجود آمدن این علاقه در کودکان شده است.
 
همان طور که قبلا اشاره شد نقاشی کشیدن در واقع مجسم کردن و به تصویر کشیدن رویاها، تخیلات و احساسات درونی کودک است.
موسیقی نیز  ۳ بخش مهم از وجود کودک را به تکاپو می اندازد و آن عقل، احساس و جسم کودک است. همچنین موسیقی بر روی سرعت یادگیری نیز تاثیر گذار می گذارد.
حال اگر بیاییم به طور همزمان هم از موسیقی و هم از نقاشی در بر انگیختن هیجانات کودک استفاده کنیم شاهد اتفاقات فوق العاده در نقاشی آنها خواهیم بود.
در تکنیک نقاشی با موسیقی کودکان بیشتر تابع هیجانات و احساسات خود قرار گرفته و منطق کنار رفته و آزادانه و رها شروع به کشیدن نقاشی خود می کنند.

P1090027

در خردسالی، تمامی کودکان استعداد خلاق خود را در قالب فعالیت‌های مختلفی بروز می‌دهند. آن‌ها به طور طبیعی بازی می‌کنند، آواز می‌خوانند، نقاشی می‌کشند. قصه و داستان‌هایی را حکایت می‌کنند. سؤالات متنوع می‌پرسند و معما می‌سازند. 
 نکته مهم این است که باید به بارور‌کردن خلاقیت کودکان به شیوه‌های مناسب توجه شود. 
یکی از راههای به شدت توصیه شده در باروری خلاقیت کودک، آموزش نقاشی است.
نقاشی دنیای شگفت انگیز رویای کودک است و مهمترین سهم از آرامش کودک، در جهان پر دغدغه و آشوب امروز بر عهده هنر نقاشی است.
نقاشی در ترکیب با تکنیکها و قالبهای مختلف ایجاد بعد وسیعی برای شکوفایی خلاقیت کودک می کند.
یکی از این تکنیکها، ترکیب موسیقی و نقاشی است. همانطور که میدانیم موسیقی، سبب آزاد شدن هورمون دوپامین در مغز میشود و این هورمون باعث ایجاد شادی و نشاط است.
موسیقی میتواند ضربان قلب و تنفس شما را بهبود بخشد. اثر موسیقی ملایم باعث پایین آوردن سطح استرس و حتی ایجاد ماساژ روح و مغز میشود.

P1080985

کاندیسکی نقاش و پیشتاز  سبک معروف آبستره در رابطه با موسیقی و نقاشی میگوید: برای من هر رنگ یادآور آلت خاصی از موسیقی است. مثلا رنگ زرد برای صدای شیپور، رنگ قرمز به صدای  دهل و رنگ آبی صدای ویولون سل می باشد.
اغلب نقاشان برای ایجاد آرامش و خلق اثر هنری جدید به موسیقی پناه میبرند.
اما این قضیه برای کار نقاشی با موسیقی کودکان تفاوتهای قابل ملاحظه ای دارد. هدف در ترکیب موسیقی و نقاشی ایجاد خلاقیت در ورای خطوط ترسیمی کودک و ایجاد فضایی برای روبرو شدن کودک با بعد جدیدی از خود است.
استفاده از اشکال و رنگهای مختلف که حاصل تخلیه شدن هیجانات و احساسات نهفته و گاه سرکوب شده ذر نقاشی با موسیقی کودکان است.
کودک امروز بدلیل سطح بالای دغدغه و اضطراب جامعه، مجال کمتری برای داشتن تحرک و نشاط دارد. اما نقاشی و کار با موسیقی فرصتی برای خلق آثار جدید وبروز خلاقیت پنهان کودک دارد.
مهمترین مزیت این تکنیک، ایجاد حس رهایی از قالب کلیشه های امروزی( مانند خجالت کشیدن و …) در جامعه امروز است و پس از انجام نقاشی با موسیقی کودکان به آرامش و نشاطی وسیع دست پیدا میکنند.

P1080986

P1090028

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام کودکان ارژنگ دیدن کنید.

همچنین برای اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی کودکان آموزشگاه ارژنگ اینجا کلیک کنید.برای اطلاع از آموزش نقاشی کودکان در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *