پشتکار یا استعداد هنری

پشتکار یا استعداد هنری

همه ما انسان های موفق بسیاری را در اطراف خود دیده ایم. پشتکار یا استعداد هنری او را تحسین کرده ایم. حتی بعضی از آنها را به عنوان الگویی در‌ زندگی برای خودمان قرار دادیم. انسان های موفق را گاهی فراتر از یک انسان معمولی می دانیم.

در‌باره پشتکار یا استعداد هنری آنها به وفور شنیده ایم که «او سرشار از استعداد است» یا «استعداد او ذاتی است». اما در اصل این گونه نیست. این باور در سراسر جوامع انسانی مشاهده می شود. اما استعداد بخش کوچکی از یک موفقیت می تواند باشد. علت موفقیت واقعی در هر زمینه ای پشتکار و تلاش برای رسیدن به آن است.

پشتکار یا استعداد هنری
پشتکار یا استعداد هنری

زندگینامه ها، معرف پشتکار یا استعداد هنری

در زمینه پشتکار یا استعداد هنری حتی می توانید زندگی نامه افراد موفق را مطالعه کنید. زندگی نامه ها حاوی پند های ارزشمندی هستند که می توانند به شما انگیزه لازم را برای تلاش کردن بدهند. در نهایت می توانیم به این نتیجه برسیم که آنها بسیار زیاد برای رسیدن به موقعیت کنونی تلاش کرده اند. از لذت های زود گذر بسیاری گذشته اند تا به هدف خود برسند.

آنها علاوه بر این‌ که برای زندگیشان هدف تعیین می کنند، برای رسیدن به آن‌ تمام تلاششان را می کنند. اما در نهایت پشتکار یا استعداد هنری ؟ در‌کنار‌ تلاش، استعداد همانند نیروی محرکه ای است که می توانند به ما کمک کند اما شرط کافی نیست.

پشتکار یا استعداد هنری؟


اکنون زمان آن فرا رسیده که از‌خودتان بپرسید در‌ زندگی چه می خواهید؟ از انجام دادن چه کاری لذت می برید؟۵ سال آینده خودتان را در کجا میبینید؟؟حتی می توانید برای فهمیدن این موضوع چند رشته را امتحان کنید…
مثلا اگر متوجه شدید که علاقه مندی شما در زمینه هنر، نقاشی ‌و … است، منابعی را انتخاب کنید که شما را از‌ راه درست و اصولی به هدفتان نزدیک کنند. زیرا انتخاب یک منبع اشتباه علاوه بر اینکه علاقه مندی شما را از بین میبرد باعث می شود زمان زیادی را نیز از دست بدهید.

نقاشی هنری نیست که با آموزش فراوان یا مطالعه بتوان در آن پیشرفت کرد. نقاشی نیاز به صبر،پشتکار و ممارست دارد. با گذراندن یک دوره چند ماهه نمی توان انتظار خیلی بالایی از خروجی کار خود داشته باشید. تمرین های بسیار باعث میشود که مسیر موفقیت را در زمان بسیار کوتاه طی کنید.
و در نهایت خودتان را باور داشته باشید. شما می‌توانید بزرگترین مشوق برای خودتان باشید. هرگاه احساس خستگی کردید زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید. اما هیچ گاه منصرف نشوید. موفقیت فردای شما حاصل تلاش امروز شماست.

برای مطالعه سایر مقالات نقاشی ارژنگ اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *