کارگاه آموزش اوریگامی در آموزشگاه هنرهای تجسمی ارژنگ

کارگاه آموزش اوریگامی در آموزشگاه هنرهای تجسمی ارژنگ

کارگاه آموزش اوریگامی در آموزشگاه هنرهای تجسمی ارژنگ با آموزش های تا زدن پول عیدی، جعبه کادو و پاکت در تاریخ ۱۲ اسفند ازساعت ۱۰ تا ۱۲ به مدت ۲ ساعت همراه پذیرایی برگزار می شود.
تنها وسیله مورد نیاز که همراه خود می آورید کاغذ است. جهت هماهنگی برای کارگاه آموزش اوریگامی در آموزشگاه هنرهای تجسمی ارژنگ تماس بگیرید.
با عیدی های متفاوت خود در نوروز سال ۱۳۹۴، عزیزان خود را خوشحال کنید.
این کارگاه آموزش اوریگامی در آموزشگاه هنرهای تجسمی ارژنگ گروه کازیه برگزار می شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است.

اُریگامی یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد ما نیز با برگزاری این کارگاه آموزش اوریگامی در آموزشگاه هنرهای تجسمی ارژنگ سعی داریم تا علاقمندان به این هنر را کنار هم جمع کرده و آن ها را از آموزش های لازم بهره مند سازیم.

هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدلهای کاغذ و تا را در بر دارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.

به طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد.

اریگامی روش ارائهٔ اشکال است، که عمدتاً با خم کردن مادهٔ مورد استفاده کاغذ حاصل می‌شود.
کلمهٔ “Origami”متشکل از دو کلمهٔ “ori” و “gami” است، که”ori” به معنای “folding”و “gami” تغییر یافتهٔ کلمهٔ “kami” به معنای “paper” است.

بنابراین اریگامی هنر و اندیشهٔ تا دادن کاغذ) یا صفحاتی از جنس پلستیک، فلز و مواد دیگر (برای خلق شکل‌های مختلف، می‌باشد. این شکل‌ها تعداد زیادی ازحیوانات، پرندگان، ماهی‌ها، وسایل بازی، وسایل دکوری، شکل‌های هندسی و اشکالی در ارتباط با گرافیک، معماری، صنعت و … را شامل می‌شوند. اریگامی طیف بسیار گسترده‌ای را در بر می‌گیرد، از کودکان پیش دبستانی تا اساتید دانشگاه. تمام مردم می‌توانند از آن لذت برده و با خلق طرح‌های جدید به تاریخ اریگامی بپیوندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *