کلاس نقاشی اکریلیک

یکی از مدیوم های محبوب و پر طرفدار نقاشی ارژنگ، کلاس نقاشی اکریلیک است که یکی از سریعترین تکنیک ها در نقاشی به شمار می رود. علت این امر به بخاطر قابلیت زود خشک شدن رنگهای اکریلیک می باشد. اکریلیک بدلیل حل شدن سریع در آب و تطبیق پذیری و غلظت بالا یکی از تکنیک هایی است که مناسب برای شروع آموزش تکنیک های رنگی است.
اکریلیک بعد از خشک شدن با توجه به ماهيت پلاستيکي پليمري خود مقاوت بسيار مطلوبي در برابر آب دارد و نفوذ ناپذير مي شود . با توجه به قابليت انحلال در آب تميز کردن قلموها و ساير ابزارمورد استفاده بسيار راحت تمیز می شوند.
یکی از مزایای این تکنیک استفاده از آن در محیط بسته بسیار مناسب است، علت آن بخاطر وجود آب بعنوان پایه در رنگ است و از آن گاز و مواد سمی به محیط اطراف متصاعد نمی شود و همین امر هم مناسب برای استفاده در گروه سنی کودک است.

تکنیک اکریلیک بواسطه ويژه گي هاي خاص خود قابليت استفاده بر روي سطوح مختلف اعم از بوم نقاشي ، پارچه ، انواع مقوا و کاغذ و حتي چوب و شيشه را دارد. برحسب دوره آموزشی که هنرجو در آموزشگاه نقاشی ارژنگ میگذراند و گذراندن آیتم های آموزشی پایه، با صلاحدید استاد می تواند برای ثبت آثارش از بسترهای مختلف استفاده کند.

نکته مهم در تهیه رنگهای اکریلیک هفت رنگ اصلی است که شامل: زرد کادمیوم، قرمز نفتول، سبز فالو، آبی اولترامارین، سفید تیتانیوم، قهوه ای برنت آمبر و قهوه ای سینا است.
حتی میتوانید تعداد محدودتری بر پایه رنگهای اصلی انتخاب کنید و با ترکیب آنها رنگهای ثانویه رو بسازید.

کلاس نقاشی اکریلیک در آموزشگاه نقاشی ارژنگ :

روش قلم‌ موی خشک:

اين تکنيک بر پایه ايجاد خطوط ناهموار و اصطلاحا مواج مورد استفاده قرار مي گيرد . از آنجا که رقيق کردن رنگ به کمک آب منجر به ايجاد يکنواختي مي شود و به خلق يک سطح رنگ خورده کاملا يکدست منجر مي شود ، زماني که به ايجاد يک سطح مواج ، ناهموار و پر چين و شکن نياز باشد ازاين تکنيک استفاده مي شود به اين صورت که براي اجراي طرح مورد نظر از يک قلموي تميز خشک استفاده مي کنند . استفاده ازاين تکنيک منجر به ايجاد خطوط مواج روي سطح مورد نظر مي شود .

روش رقيق کردن:

با استفاده از افزودن مقدار بيشتر آب به رنگ آکريليک مي توان رنگي به دست آورد که قابليت اجراي تکنيک هاي آبرنگ را دارد . اين روش به منظور ايجاد لايه هاي شفاف مورد استفاده قرار مي گيرد . اين لايه ها برخلاف آنچه که آبرنگ ايجاد مي شود از ماندگاري بسيار بالايي برخوردارند .

روش استيپلينگ:

اين روش شامل استفاده از تعداد بسيار زيادي از نقاط بر سطح مورد نظر از اين روش براي القاي حس بافت هاي خاصي مورد استفاده قرار مي گيرد . در اين روش در پروسه رقيق کردن، رنگ را به مقدار زياد هم مي زنند و به اين ترتيب مقدار زيايد حباب هوا وارد رنگ مي کنند . در نتيجه در زمان اجراي کار اين حباب ها به سطح کار منتقل شده و بافت مورد نظر را ايجاد مي کنند .

روش قلم‌ موی خيس:

در اين روش با استفادهاز يک قلموي خيس مي توان سطح کار را به يک سطح ناهموار ملايم تبديل کرد . اين روش برای ايجاد منظر آبستره ، خلق آسمان و غيره به کار مي رود .

روش پاک کردن:

با استفاده از يک قطعه اسفنج خشک مي توان رنگهای اضافه رو ي سطح را برداشت و به اصطلاح آن را پاک کرد همچنين  بااستفاده ازضربه زدن با  اسفنج مي توان طرح ها و بافت هاي خلاقانه زيادي روي سطح کار بوجود آورد . اين روش براي ايجاد حجم زيادي برگهاي درختان و .. به کار مي رود .
و….

ابزار مورد نیاز برای کلاس نقاشی اکریلیک :

رنگ اکرلیک با کیفیت

پالت مناسب

قلمو در سایزهای مختلف

بوم که سایز مورد نیاز با توجه به مدل انتخابی مشخص می شود

آب

هنرجویان می توانند پس از طی این دوره بصورت تخصصی، در آزمون وابسته به سازمان فنی و حرفه ای شرکت کنند و مدرک قابل ترجمه دریافت کنند.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی اکریلیک در هریک از تکنیک ها و همچنین طراحی پایه فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های 02144447717 و 02144450178 راههای ارتباطی با ما هستند.

[formidable id=”1″]