کلاس نقاشی اکریلیک

یکی از مدیوم های محبوب و پر طرفدار نقاشی ارژنگ، کلاس نقاشی اکریلیک است که یکی از سریعترین تکنیک ها در نقاشی به شمار می رود. علت این امر به بخاطر قابلیت زود خشک شدن رنگهای اکریلیک می باشد. اکریلیک بدلیل حل شدن سریع در آب و تطبیق پذیری و غلظت بالا یکی از تکنیک هایی است که مناسب برای شروع آموزش تکنیک های رنگی است.
اکریلیک بعد از خشک شدن با توجه به ماهیت پلاستیکی پلیمری خود مقاوت بسیار مطلوبی در برابر آب دارد و نفوذ ناپذیر می شود . با توجه به قابلیت انحلال در آب تمیز کردن قلموها و سایر ابزارمورد استفاده بسیار راحت تمیز می شوند.
یکی از مزایای این تکنیک استفاده از آن در محیط بسته بسیار مناسب است، علت آن بخاطر وجود آب بعنوان پایه در رنگ است و از آن گاز و مواد سمی به محیط اطراف متصاعد نمی شود و همین امر هم مناسب برای استفاده در گروه سنی کودک است.

تکنیک اکریلیک بواسطه ویژه گی های خاص خود قابلیت استفاده بر روی سطوح مختلف اعم از بوم نقاشی ، پارچه ، انواع مقوا و کاغذ و حتی چوب و شیشه را دارد. برحسب دوره آموزشی که هنرجو در آموزشگاه نقاشی ارژنگ میگذراند و گذراندن آیتم های آموزشی پایه، با صلاحدید استاد می تواند برای ثبت آثارش از بسترهای مختلف استفاده کند.

نکته مهم در تهیه رنگهای اکریلیک هفت رنگ اصلی است که شامل: زرد کادمیوم، قرمز نفتول، سبز فالو، آبی اولترامارین، سفید تیتانیوم، قهوه ای برنت آمبر و قهوه ای سینا است.
حتی میتوانید تعداد محدودتری بر پایه رنگهای اصلی انتخاب کنید و با ترکیب آنها رنگهای ثانویه رو بسازید.

کلاس نقاشی اکریلیک در آموزشگاه نقاشی ارژنگ :

روش قلم‌ موی خشک:

این تکنیک بر پایه ایجاد خطوط ناهموار و اصطلاحا مواج مورد استفاده قرار می گیرد . از آنجا که رقیق کردن رنگ به کمک آب منجر به ایجاد یکنواختی می شود و به خلق یک سطح رنگ خورده کاملا یکدست منجر می شود ، زمانی که به ایجاد یک سطح مواج ، ناهموار و پر چین و شکن نیاز باشد ازاین تکنیک استفاده می شود به این صورت که برای اجرای طرح مورد نظر از یک قلموی تمیز خشک استفاده می کنند . استفاده ازاین تکنیک منجر به ایجاد خطوط مواج روی سطح مورد نظر می شود .

روش رقیق کردن:

با استفاده از افزودن مقدار بیشتر آب به رنگ آکریلیک می توان رنگی به دست آورد که قابلیت اجرای تکنیک های آبرنگ را دارد . این روش به منظور ایجاد لایه های شفاف مورد استفاده قرار می گیرد . این لایه ها برخلاف آنچه که آبرنگ ایجاد می شود از ماندگاری بسیار بالایی برخوردارند .

روش استیپلینگ:

این روش شامل استفاده از تعداد بسیار زیادی از نقاط بر سطح مورد نظر از این روش برای القای حس بافت های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد . در این روش در پروسه رقیق کردن، رنگ را به مقدار زیاد هم می زنند و به این ترتیب مقدار زیاید حباب هوا وارد رنگ می کنند . در نتیجه در زمان اجرای کار این حباب ها به سطح کار منتقل شده و بافت مورد نظر را ایجاد می کنند .

روش قلم‌ موی خیس:

در این روش با استفادهاز یک قلموی خیس می توان سطح کار را به یک سطح ناهموار ملایم تبدیل کرد . این روش برای ایجاد منظر آبستره ، خلق آسمان و غیره به کار می رود .

روش پاک کردن:

با استفاده از یک قطعه اسفنج خشک می توان رنگهای اضافه رو ی سطح را برداشت و به اصطلاح آن را پاک کرد همچنین  بااستفاده ازضربه زدن با  اسفنج می توان طرح ها و بافت های خلاقانه زیادی روی سطح کار بوجود آورد . این روش برای ایجاد حجم زیادی برگهای درختان و .. به کار می رود .
و….

ابزار مورد نیاز برای کلاس نقاشی اکریلیک :

رنگ اکرلیک با کیفیت

پالت مناسب

قلمو در سایزهای مختلف

بوم که سایز مورد نیاز با توجه به مدل انتخابی مشخص می شود

آب

هنرجویان می توانند پس از طی این دوره بصورت تخصصی، در آزمون وابسته به سازمان فنی و حرفه ای شرکت کنند و مدرک قابل ترجمه دریافت کنند.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی اکریلیک در هریک از تکنیک ها و همچنین طراحی پایه فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های ۰۲۱۴۴۴۴۷۷۱۷ و ۰۲۱۴۴۴۵۰۱۷۸ راههای ارتباطی با ما هستند.

Contact Us
First
Last