کلاس نقاشی مدادرنگی

یکی از خاطره انگیزترین کلاس های نقاشی، کلاس نقاشی مدادرنگی است. اولین خاطرات و ترسیم اشکال در کودکی هر کدام از ما، حاصل یک جعبه مداد رنگی و یک برگ کاغذ بوده است و ذهن بشر بخاطر خاصیت ثبت خاطرات، علاقه خاصی به مداد رنگی دارد.

نقاشی با مداد رنگی به دلیل ماهیت و ویژه گی های خاص مداد رنگی یکی از پرکاربردترین  و مجبوب ترین تکنیکها نقاشی به شمار می رود.

کلاس نقاشی مدادرنگی
کلاس نقاشی مدادرنگی

 نوع تقسیم بندی مداد رنگی ها برخلاف مداد های سیاه می باشد. تقسیم بندی مداد رنگی ها با توجه به خشک و یا چرب بودن مغز آن ها است. یکی از نکات مثبت این تکنیک ویژه گی های خاصی مانند قابلیت حمل آسان، استفاده آسان، پاک شدن آسان هستند که منجر به افزایش میزان کاربرد آن است.

یکی دیگر از قابلیتهای تعریف شده برای مداد رنگی، استفاده بر روی انواع مختلف کاغذ با انواع مختلف بافت می باشد ، البته به جز کاغذ های گلاسه. مناسب ترین انواع  کاغذ برای استفاده در کلاس نقاشی مدادرنگی عبارتند از کاغذ بوچر ، کاغذ اشتنباخ  فابریانو ، کانسون و بسیاری دیگر که با توجه به طرح مورد نظر انتخاب می شود.

مدادرنگی یک رشته مستقل و دارای هویت است که خیلی از دیگر رشته های هنری را تحت لوای خود حفظ می کند. مانند طراحان دکوراسیون داخلی ، معماران ، گرافیست ها و کلیه افرادی که با مبحث طرح و رنگ درگیر هستند نیازمند آشنایی با اصول و تکنیک های نقاشی مداد رنگی هستند.

سبکهای آموزشی در کلاس نقاشی مدادرنگی :

سبک‌های مختلفی برای کار با مداد رنگی وجود دارد،  که دو سبک نخست در میان نقاشان رایج‌تر هستند:

   _شیوه خطی:
در این روش با استفاده از خط‌هایی در جهت‌های مختلف شکل می‌گیرد. این خط‌ها می‌توانند کنارهم، روی هم، متقاطع و … باشند. هنرمند با تنظیم این خط‌ها سایه روشن، درجات تیرگ و روشنایی و کنتراست‌ها را خلق می‌کند.

   _ شیوه سایه‌ پردازی:
 در این شیوه خط‌هایی که با مدادرنگی رسم می‌شوند کاملا برهم‌نهاده و محو می‌شوند تا رنگ آمیزی اثر پیوسته شود. به این ترتیب سایه-روشن، درجات تیرگی-روشنایی و حجم‌ها شکل می‌گیرند.
سه شیوه: شیوه خراش، شیوه شیاراندازی و  شیوه سفید کردن نیز از دیگر روش های این تکنیک به حساب می آید.

آشنایی با رنگ ها در کلاس نقاشی مدادرنگی :

 یکی از مباحث مهم درکلاس نقاشی مدادرنگی آشنایی با رنگ ها است که معرفی رنگهای گرم و سرد و زیرمجموعه های آن ها انجام خواهد شد.

ابزار مورد نیاز کلاس نقاشی مدادرنگی :

_مدادرنگی مخصوص

_کاغذ مخصوص

_کف دریا

_پاک کن

_کاتر و تراش

هنرجویان و علاقمندان به شرکت در کلاس نقاشی مدادرنگی می توانند در آموزشگاه ارژنگ دوره تخصصی این تکنیک را زیر نظر مربی با سابقه و مسئول طی کنند و در پایان در آزمون تئوری و عملی وابسته به سازمان فنی و حرفه ای شرکت کنند و مدرک رسمی و معتبر قابل ترجمه دریافت کنند.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی مدادرنگی فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های ۰۲۱۴۴۴۴۷۷۱۷ و ۰۲۱۴۴۴۵۰۱۷۸ راههای ارتباطی با ما هستند.

Contact Us
First
Last