کلاس نقاشی مقدماتی

در تاریخ هنرهای تجسمی، نقاشی که اتفاقا از کلاس نقاشی مقدماتی شروع می شود، یکی از رشته های پرطرفدار بوده که سالهاست مریدان بی شمار و هنرمندان بنام و برجسته ای را زیر سایه خود تربیت و تبدیل به الگوی درخشانی کرده است.

نقاشی هنری برای تصفیه و تزکیه روح است، که آموختن آن مانند جرعه ای آرامش برای ادامه مسیر زندگی است. همواره ثابت شده که مادر بسیاری از هنرهای دیگر بوده است و پایه ای برای ترقی در سایر رشته های هنری بوده است. نقاشی با این ویژگی های منحصر به فرد، خود ازکلاس نقاشی مقدماتی آغاز می گردد.
طالبان هنر می دانند که برای آموزش تخصصی نقاشی بصورت تئوری و عملی بهترین راه مراجعه به مراکز معتبر و آموزش زیر نظر اساتید متبحر و با تجربه هنری، تضمینی برای استفاده بهینه از زمان و هزینه می باشد.

آموزش نقاشی مقدماتی
آموزش نقاشی مقدماتی

آموزشگاه نقاشی ارژنگ برای علاقمندان به ورود به دنیای هنر نقاشی با کلاس نقاشی مقدماتی استقبال می کند. در ادامه نیز برای رشته ها و تکنیک های گوناگون نقاشی مکان امن و مربیانی مسئول و آگاه به امر آموزش دارد که زیر نظر مدیریتی با تجربه و مسئول در آموزش هرچه بهتر هنرجویان خود می کوشد.

آموزش نقاشی به دو صورت آزاد و فنی انجام میشود. آموزش آزاد برای کسانی که دارای مشغله زیاد هستند و  یا تمایل دارند بین زمانهای آموزشی خود وقفه بیندازند، در نظر گرفته میشود.
آموزش نقاشی مقدماتی با ارائه مدرک فنی و حرفه ای مطابق با طرح درس تدوین شده و زمان ۵ ماه برای رده سنی بالای ۱۵ سال انجام میشود.

مباحث آموزش نقاشی مقدماتی شامل طراحی و سیاه قلم و گواش می باشد. به تفکیک به توضیح آیتم های آموزش نقاشی مقدماتی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ می پردازیم:

موضوعات تدوین شده در طراحی:

– آموزش اصول اولیه طراحی
– طراحی اجسام از زوایای مختلف و مفهوم ساده سازی اجسام با حجم های اصلی و استفاده از اشکال هندسی از روی طرح و مدل زنده
– آموزش چیدمان اجسام و مبانی ترکیب بندی
– تعریف ترکیب بندی و خصوصیات آن و ویژگیهای یک اثر هنری تاثیر گذار و رعایت تناسب، تعادل، ریتم و حرکت، هماهنگی در ترکیب بندی
– آموزش سایه زدن، تعریف نور و انتخاب زاویه تابش نور مناسب، سایه و نیم سایه و کاربرد انواع طیف های نوری و سایه روشن در نشان دادن بعد و حجم اجسام
– درک تفاوت بافت در اشیاء مختلف و نمایش و اجرای جنسیتهای مختلف اعم از شیشه، پارچه، سفال ، لعاب، فلز ، چوب و غیره
– آموزش طراحی طبیعت و تعریف نور و سایه و بافت و حجم در طبیعت، اجرای درخت
– طراحی چهره انسان شامل: تقسیمات اجزای چهره، دقت در تفاوت های فردی و انتقال حس و حالت چهره، اجرای اجزای صورت، تفاوت چهره بزرگسال و نوجوان و کودکان، آموزش چهره در جهات مختلف ( تمام رخ، سه رخ، نیمرخ، سر رو به بالا، سر رو به پایین و غیره)، اجرای حجم روی چهره و نحوه سایه زدن چهره

– طراحی اندام انسان (فیگور) شامل: تقسیمات بدن انسان و تفاوتهای سنی در اندام و تناسبات بدن انسان، خط تعادل بدن انسان و محورهای مهم در بدن و خط حرکت، انواع زاویه ها و چرخش های اسکلت بدن انسان، طراحی بدن به صورت حجمی، طراحی از اندام انسان با لباس در حالتهای مختلف

مباحث آموزش نقاشی مقدماتی در تکنیک گواش:

– آموزش رنگهای اصلی و فرعی ، رنگهای کروماتیک و آکروماتیک ، رنگهای مکمل و متضاد
– اجرای دایره رنگ با گواش
– ترکیب رنگهای مختلف و تجربه رنگهای جدید
– ساخت تنالیته های رنگی مختلف
– اجرتی تنالیته های مختلف و آموزش کاربرد تنالیته در نشان دادن حجم و بعد اجسام
– اجرای ترکیب بندی با گواش و نشان دادن جنسیتها

در پایان کلاس نقاشی مقدماتی، هنرجویان در آزمون تئوری و عملی نظر سازمان فنی و حرفه ای شرکت میکنند و مدرک قابل ترجمه ای دریافت میکنند. از مهمترین مزایای آن استفاده از اعتبار این مدرک در بیش از ۲۰۰ کشور جهان است.

به این ترتیب آموزش نقاشی مقدماتی به عنوان فتح بابی برای طی کردن دوره پیشرفته و ادامه دادن تکنیکهای مختلف به صورت تخصصی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ صورت می پذیرد.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی مقدماتی در هریک از تکنیک ها و همچنین طراحی پایه فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های ۰۲۱۴۴۴۴۷۷۱۷ و ۰۲۱۴۴۴۵۰۱۷۸ راههای ارتباطی با ما هستند.

Contact Us
First
Last