کلاس نقاشی پاستل گچی

یکی از رشته های پرطرفدار و سرعتی نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلاس نقاشی پاستل گچی می باشد. پاستل از رنگدانه های پودری مخلوط درست شده است که به صورت لوله های مکعبی  و یا مداد ساخته شده است. این مدل از پاستل هاخشک هستند و می توانند به هر صورتی استفاده شوند.در ابتدا لازم است بدانیم که ۵ نوع پاستل وجود دارد:

پاستل نرم(soft)

نیمه نرم(medium)

سخت(hard)

مدادی

روغنی

پاستلهای نرم و نیمه نرم چسبندگی کمتری دارند که به راحت تر ترکیب شدن رنگدانه ها کمک شایانی می کند. اما پاستل های سخت چسبندگی بیشتری داشته و جهت ترسیم جزئیات مناسبند.استفاده از پاستل سخت به شکل مداد، مناسب افزودن جزییات و همچنین طراحی بوده و نسبت به پاستل های نرم، سختی و مقاومت بیشتری دارند. رنگ هایی که در کلاس نقاشی پاستل گچی استفاده می شوند، رنگ هایی درخشان بصورت گچ هستند و تنوع بسیاری در طیفهای مختلف دارند.

ابزار مورد نیاز در کلاس نقاشی پاستل گچی :

۱) در آموزش پاستل گچی هنرجو بدون هیچ واسطه ای و به طور مستقیم اثرش را روی کاغذ یا مقوای مخصوص ایجاد می کند. هرچه مقوا پرزدار و زبرتر باشد، برای این تکنیک پاستل گچی مناسب تر است.

۲) پاستل مناسب و مرغوب که توسط مربی درباره نوع و جنس آن راهنمایی میشوید.

۳) محو کن

۴) سمباده که برای مواقعی که به پودر پاستل نیاز دارید

 شیوه کار درکلاس نقاشی پاستل گچی :

_ رایج ترین روش، روش خشک است که تُنهای رنگی با پهنای پاستل بر روی زمینه ایجاد میشود.رنگهای پاستل را نمیتوان بصورت لایه لایه روی هم گذاشت چون باعث کدری و ماتی میشود. همچنین امکان اشباع شدن زمینه هست که در آن صورت دیگر نمیتوان رنگ جدیدی اضافه کرد. _ در روش خیس، به پاستل آب میزنند و رنگ را با قلم مو بر روی زمینه میزنند.این سبک برای هنرجوی مبتدی سخت است و نیاز به مهارت و تمرین و آموزشهای ویژه ای دارد.  در پاستل گچی بخاطر خاصیت پودر مانندی که دارد میتوان برای ترکیب بهتر رنگ ها از انگشتان دست کمک گرفت. البته هنگام استفاده از انگشتان باید توجه داشته باشید اثر چربی انگشتان تان روی سطح نقاشی باقی نماند و ایجاد لکه نکند. برای این کار بهتر است آموزشهای لازم را فرا بگیرید تا به بهترین نحو این تکنیک را پیاده کنید. پاستل را میتوان بصورت ترکیبی با دیگر تکنیک ها مانند آبرنگ، آب مرکب و مداد رنگی نیز استفاده کرد. گاهی از این تکنیکها بصورت پس زمینه رنگی استفاده میشود که با ایجاد قشر نازکی پاستل روی آن اثر ترکیبی زیبایی خلق میشود. انتخب ترکیب تکنیک ها نیز خود نیاز به تسلط کامل و شناخت کامل از نتیجه حاصله دارد. شما را به دیدن فیلم آموزش پاستل گچی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ دعوت می کنیم.

کلاس نقاشی پاستل گچی

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی پاستل گچی در هریک از تکنیک ها و همچنین طراحی پایه فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های ۰۲۱۴۴۴۴۷۷۱۷ و ۰۲۱۴۴۴۵۰۱۷۸ راههای ارتباطی با ما هستند.

Contact Us
First
Last