کلاس نقاشی پیشرفته

هنر در تاریخ زندگی اش هیچ گاه دچار رکود و وقفه نشده است. هنر در مسیر پویایی و رشد همیشه پیشکسوت و پرچم دار بوده است. چرا که پس از نقاشی مقدماتی این مسیر در کلاس نقاشی پیشرفته ادامه می یابد.
بشر زمانی دچار اضمحلال و نابودی میشود که یأس و یکنواختی بر چهره زندگی اش سایه انداخته باشد و روزمرگی عنان و اختیار رشد و پیشرفت را از او گرفته باشد. این اتفاقی است که هیچگاه در هنر نمی افتد. یکنواختی در آن راهی ندارد و همواره انگیزه و عشق را در انسان می پروراند.
از دیرباز هنر پناهگاه امن آدمی تعریف شده و بنا به اعتراف صادقانه اش حریم آرامش و امنیتش در آغوش هنر بوده و مصداق دیگری برای آن متصور نبوده است. به همین علت زمانی که انسان به این باور رسید که برای معماری زندگی اش به ژرف اندیشی و آگاهی بیشتر نیاز دارد، در می یابد هنر یکی از ارکان خلق این بنا است.
هنردوستانی که تمایل به ادامه دوره نقاشی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای دارند، لازم است بدانند که آموزش نقاشی مقدماتی پیشنیاز آموزش نقاشی می باشد.

آموزش نقاشی پیشرفته
آموزش نقاشی پیشرفته

دوره نقاشی پیشرفته در مدت زمان ۷ ماه برنامه ریزی و بر اساس طرح درس جامع زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای، در آموزشگاه نقاشی ارژنگ برگزار میشود. در این دوره سه مبحث مهم و دلنشین آموزش داده میشود که به شرح زیر می باشد:

تکنیک پاستل:
پاستل یکی از تکنیک های نقاشی است که ابزار بسیار جذابی دارد، که هنرمند بدون هیچ واسطه ای و به طور مستقیم مواد مخصوص این کار را روی کاغذ یا مقوای مخصوص استفاده میکند.

آموزش نقاشی پیشرفته
آموزش نقاشی پیشرفته

پاستل از رنگدانه های پودری مخلوط با مقداری چسب مخصوص درست شده است و بصورت لوله های مکعبی یا استوانه ای حالت داده شده اند. آنها خشک هستند و می توانند به هر صورتی استفاده شوند.
رنگ هایی که در این تکنیک نقاشی استفاده می شوند  بسیار درخشان و گونه های متنوعی را در طیف خود دارند که با تکنیک های مختلفی اثرات متفاوتی ایجاد می کنند.
نقاشی های پاستل بر روی مقواهای فابریانو کشیده می شود. برای اجرای تکنیک پاستل بخاطر ابزار گچ مانندی که دارد بر روی بستر مقوا امکان دارد دچار مشکل شود، به همین دلیل میتوان برای ثبات اثر از فیکساتیو استفاده کرد .

تکنیک آبرنگ:
یکی از متدهای دلنشین و فریبنده نقاشی که در کلاس نقاشی پیشرفته مورد آموزش قرار میگیره، تکنیک آبرنگ است. آبرنگ یک ماده انعطاف پذیر و چند منظوره که توسط حل کردن رنگدانه های رنگ در آب طرح مورد نظر را میتوان خلق کرد.
تکنیکی که در عین رها و رویایی بودن نیاز به دقت و تمرین و اندکی سرعت عمل دارد که هنرجو در حین آموزش در مجموعه ارژنگ میتواند با ممارست و پشتکار آثار ارزنده و زیبایی با استفاده
از تکنیکهای مختلف آبرنگ خلق کند.

آموزش نقاشی پیشرفته
آموزش نقاشی پیشرفته

تکنیک رنگ روغن:
تکنیک دیگر از هنر نقاشی و شاخه دیگر از کلاس نقاشی پیشرفته ، آموزش رنگ روغن است. تکنیک پر طرفدار و آمیخته به رمز و راز که در قالب یک اثر منحصر به فرد که تا ساعتها میتواند مخاطبش را مجذوب سحر نهفته در خود بکند، بخصوص اگر بیان کننده یک سبک خاص باشد و یا سلیقه عموم را در نظر گرفته باشد.
این تکنیک بر روی بستری که بصورت یک سطح پارچه ای است که دور آن یک قاب چوبی از جنس فیبر یا تخته چندلایه گرفته می شود. این سطح یا بستر معمولا از جنس پارچه کتان ، پنبه ای ، کرباس یا پلی استر است.
در نقاشی با رنگ روغن، از مجموعه ای از انواع قلموها با اندازه و کیفیت های متفاوت مانند قلموی زبر، چتری و نوک تیز یا نوک گرد استفاده می شود. همچنین از رنگ های روغنی خاصی استفاده می شود که طیف تیره و روشن دارند و این طیف، بر اساس شماره بندی مشخص شده است. نقاش میتواند به دلخواه خود غلظت رنگ ها را تغییر دهد.

بر اساس این موضوعات هنرجو کلاس نقاشی پیشرفته را زیر نظر مربی دلسوز و توانمند در آموزشگاه نقاشی ارژنگ طی میکند و پس از گذراندن این آموزشها و شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای مدرک قابل ترجمه ای به وی اعطا میشود.

هنر مسیر بی انتهایی دارد که هیچ گاه به نقطه پایانی بسنده نمی کند. هنرجویان ارژنگی پس از گذراندن دوره پیشرفته میتوانند در تکنیکهای مختلف تخصصی شرکت کنند و به پیشرفتی بالاتر و حرفه ای تر همراه با مدرک تخصصی نائل ایند.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کلاس نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی پیشرفته در هریک از تکنیک ها و همچنین طراحی پایه فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های ۰۲۱۴۴۴۴۷۷۱۷ و ۰۲۱۴۴۴۵۰۱۷۸ راههای ارتباطی با ما هستند.

Contact Us
First
Last