کلاس نقاشی گواش

 
یکی از پایه ای ترین تکنیک های های نقاشی تکنیک گواش است. کلاس نقاشی گواش در آموزشگاه نقاشی ارژنگ بعنوان اولین تکنیک رنگی جهت آشنا شدن با تنالیته ها و آموزش ترکیب رنگها انجام می شود. تکنیک گواش اندک شباهتی به تکنیک آبرنگ دارد. با ابن تفاوت که رنگدانه های گواش دارای غلظت و سنگینی بیشتری هستند. به همین علت نقاشی حاصل از رنگ گواش می تواند بصورت لکه ای و در سبک های جذاب مانند امپرسیون آثار زیبایی خلق کند.
رنگ‌آمیزی با گواش یکی از شیوه‌های پرکاربرد نقاشی توسط نقاشان برای تهیهٔ تابلوها و کمیک‌ها بوده‌است. رنگ گواش به راحتی کنترل می‌شود و سرعت خشک شدن آن زیاد است. گواش پس از تبخیر آب موجود در آن کاملاً خشک می‌شود و به شکل ثابتی در می آید. پایه رنگ گواش، آب است. به همین دلیل بعد از خشک شدن و گذر زمان طولانی، دوباره به آب واکنش نشان می دهد. البته در کلاس نقاشی گواش می آموزید که باید در میزان ترکیب رنگ با حجم آب دقت کرد. چون حجم زیاد آب به اصطلاح سبب ورم کردن بستر رنگی میشود و کیفیت کار کم خواهد شد.
 
آموزش گواش
آموزش گواش

 

 
رنگ های گواش مات و مخملی هستند و قدرت پوشانندگی قوی دارند و رنگ لایه های پایین را به خوبی می پوشاند. گواش عمدتا روی کاغذهای ضخیم یا مقوا کار می شود. رنگ سفید در گواش برای روشن کردن رنگ ها و نشان دادن نور نیز استفاده می گردد. از مهمترین  خصوصیات گواش، پوشاندن سطوح بزرگ به صورت یک دست و یکنواخت است. می توان قسمتهای ناموفق را با گذاشتن رنگ جدید اصلاح کرد. اما باید خاطر نشان کرد زیاده روی در اصلاح رنگ باعث ترک برداشته شدن می شود و می ریزد. پس از پایان کلاس نقاشی گواش برای جلوگیری از ورود و رشد باکتری در تیوپ رنگ، مقداری گلیسیرین و نگه دارنده اضافه کنید تا رطوبت آن حفظ شود.
تکنیک هایی که در آموزش گواش فرا می گیرید:
 _اگر رنگ به ضخامت بسیار روی صفحهٔ نازک مالیده شود، شکسته می شود.
 _سطح کار گواش پس از خشک شدن سبک تر می‌شود.
_روشنی رنگ گواش به رنگدانه و سطحی که روی آن نقاشی کشیده می‌شود بستگی دارد. به همین دلیل می‌توان این رنگ را روی کاغذهایی که رنگ‌های دیگری دارند استفاده کرد.
_گواش‌ها در بسته بندی‌های مختلف وجود دارند: تیوپی، مدادی و قوطی.
  لوازم مورد نیاز برای تکنیک گواش:
 _تهیه یک مجموعه رنگ مفید و با کیفیت گواش
 _قلموی سرگرد و سر تخت در شماره های مختلف
_مقوای گرم بالا. کاغذ دست ساز فشرده گرم بالا با بافت نرم نیز ویژه نقاشی با گواش می باشند. مقوای فابریانو، کانسون، آرچ، خروس نشان و نیز کاغذ چکشی و انواع مقوای ماکت برای استفاده از گواش کاربرد دارد.
_پالت مخصوص تکنیک گواش
_دستمال حوله ای برای تمیز کردن قلم مو
شما را به دیدن فیلم آموزش گواش در آموزشگاه نقاشی ارژنگ دعوت می کنیم.
 
کلاس نقاشی گواش
برای اطلاع از تمامی رشته های آموزش نقاشی در آموزشگاه نقاشی ارژنگ کلیک کنید.

برای ثبت نام کلاس نقاشی گواش فرم زیر را پر کنید و ارسال فرمایید. همچنین می توانید به اینستاگرام آموزشگاه ارژنگ پیام مستقیم بفرستید. شماره های ۰۲۱۴۴۴۴۷۷۱۷ و ۰۲۱۴۴۴۵۰۱۷۸ راههای ارتباطی با ما هستند.

Contact Us
First
Last