گواهینامه بین المللی برای مهاجرت

گواهینامه بین المللی برای مهاجرت


گواهی نامه های مهارت، که توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای صادر می شوند، گواهینامه بین المللی برای مهاجرت هستند. اما گواهینامه های صادره از شرکت ها و موسسات آموزشی متفرقه، مغایر با مقررات بوده و فاقد ارزش قانونی است. مهارت آموز جهت دریافت گواهینامه بین المللی برای مهاجرت طبق ضوابط سازمان آموزش فنی و حرفه ای ابتدا باید در یک آموزشگاه مناسب ثبت نام کند. سپس توسط آموزشگاه مربوطه به آزمونهای هماهنگ یا آنلاین سازمان فنی و حرفه ای معرفی می شود. پس از قبولی در آزمونها، گواهینامه بین المللی دریافت می کند.

گواهینامه بین المللی برای مهاجرت

نحوه استعلام گواهینامه بین المللی برای مهاجرت


گواهینامه بین المللی برای مهاجرت، در سایت رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای قابل استعلام و اعتبارسنجی می باشند. آدرس سایت جهت استعلام مدرک فنی و حرفه ای http://portaltvto.com می باشد. گواهینامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از سال ۱۳۹۲ صرفاً به‌ صورت الکترونیکی می باشد.

این مدارک به علت دارا بودن کد ملی آموزش شغل، بین المللی بوده و در سایر کشورها معتبر بوده و به رسمیت شناخته می شوند. بسیاری از کشورها جهت پذیرش اقامت و مهاجرت، گواهینامه بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای را بعنوان امتیاز برای متقاضیان در نظر میگیرند. این مدارک قابل ترجمه رسمی می باشند.

برای مشاهده لیست رشته های آموزش نقاشی در آموزشگاه ارژنگ اینجا کلیک کنید.

لیست کشورهای عضو پیمان

این مدارک به علت دارا بودن کد بین المللی در سازمان جهانی کار (ILO) در ۱۸۶ کشور دنیا معتبر می باشد. لیست کشورهای عضو سازمان جهانی کار را در این لینک ILO ببینید. صفحه رسمی ایران نیز در سازمان جهانی کار را این لینک ILO می باشد.

شرایط اخد گواهینامه بین المللی برای مهاجرت

به علت وجود ضوابط رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای و وجود آزمون تئوری و عملی، صدور مدارک حدود یک تا سه ماه زمان می برد. مدارک فنی حرفه ای در صورتی مورد پذیرش قرار می گیرند که:

۱- ساعت آموزش در آن ذکر شده و واژه معادل ( امتحان ادواری) در آن قرار نداشته باشد.

۲- رشته مورد در اداره مهاجرت با ویژیگیهای شغلی و ساعت آموزش برابری داشته باشد .

۳- اگر مدارک را بعد از شروع سابقه شغلی گرفته باشید باید دلیلی قانع کننده داشته باشید مثلا قبل از آن به عنوان شاگرد یا کارآموز به کار مشغول بوده اید.


نقش مدارک فنی و حرفه ای در پروسه مهاجرت از طریق تخصص این است که شخص متفاضی چنانچه دارای این مدارک باشد، متخصص محسوب میشود.پس در یافتن شغل موفق تر و راحت تر عمل میکند. به طور کلی میتوان گفت که داشتن مدارک مختلف فنی و حرفه ای برای مهاجرت شاید نقش اصلی را نداشته باشند ولی برای پروسه مهاجرت نقش تسهیل کننده را دارند.

برای مطالعه کامل مزایای آموزشگاه ارژنگ کلیک کنید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه اینستاگرام آموزشگاه نقاشی ارژنگ دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *